Galerie

Lovci Veverek, Comix ŠD III a další - Silvestry - Úsvitcony - Tangroby

Lovci Veverek, Comix ŠD III a další

Galerie Lovců Veverek - Comix Školní Družina III - Návrat Dobrodruha - Veverčí pouť po Anglii - Lovci Veverek a Veverka ve Francii - Tangrob Revival 2011 - Tangrob Revival 2014 - Tangrob Revival 2016 - Tangrob Revival 2017

Comix Školní Družina III - Návrat Dobrodruha

Perličky Školní Družiny III - Více o družině v Postavách


  Předchozí x - zavřít Další
  Intermezzo

  Správně, věrní čtenáři, očekáváte zcela pravidelné zpravodajství, které Vám přináší novinky o dění v okolním světě. Tentokrát se podíváme, co se děje na západě, protože právě tam je to teď opravdu zajímavé.

  Je to s podivem, ale stále ještě v Americe letí točení adaptací komixů a kupodivu tomu neunikl ani ten náš. Comix Školní Družina III – Návrat dobrodruha se za mořem z neznámých důvodů těší ohromné přízni, o práva na zfilmování se už nějaký ten pátek přetahuje několik studií a teď to vypadá, že tahanice skončí a brzy padne první klapka.

  Právem předpokládáme, že fantasácké fanoušky potěší fakt, že přes všechny pochybnosti zvítězila právě New Line Cinema, proslavená mimo jiné Pánem Prstenů, a režii (jako usmiřovací akt po problémech s trilogií) nabídli Peteru Jacksonovi, který ji s potěšením přijal. Práci na Hobitovi to podle jeho slov nijak neovlivní, protože tam velký hobit má „pouze“ funkci výkonného producenta, posune se však zpracování adaptace hry Halo. Peter navíc po prostudování původu Comixu ŠD III prohlásil, že tento film žádnému jinému režisérovi nechat nemůže, protože on je jediný skutečný PJ (Pán Jeskyně, tedy Game Master). Scénář jako obvykle už nějakou dobu zpracovává on s osvědčenou dvojicí – Fran Walsh a Philippou Boyens, chce ale tentokrát nechat hlavně herce, aby sami alespoň částečně ovlivnili dialogy svých postav (zřejmě inspirován principy DrD). Žádných velkých změn v ději nebo původu či jednání postav bychom se však neměli dočkat, pouze můžeme očekávat propracovanější vztahy mezi členy družiny, lepší dialogy, než jsou v komixu a prý i něco z minulého života všech postav.

  Peter Jackson

  Po zkušenostech z Pána Prstenů se PJ rozhodl zkusit sezvat dohromady tým, se kterým pracoval tehdy, což se mu samozřejmě podařilo se studiem WETA, které se postará o veškeré efekty i rekvizity. Kromě toho, že se o veškeré ostatní „technické záležitosti“ (jako kameru, střih atd.) také postará stejný tým jako u LotRa, podařilo se mu získat i Howarda Shore. Ten se nechal slyšet, že už má v hlavě pár témat, která by se dala využít. Navíc ale začal studovat finský epos Kalevalu, z níž bude brát úryvky na písně Kalevatar, a k ruce by mu měl být i Hans Zimmer (hudba k Pirátům z Karibiku, Králi Artušovi, Šifře mistra Leonarda…), který se zase zaměřil na polského Zaklínače, kde doufá najít u postavy Marigolda inspiraci pro písně Aragoldovy.

  Natáčet se bude samozřejmě na Novém Zélandu a zatím neznámých lokacích v Anglii.

  Co se hereckého obsazení týče, je většina rolí už jasných, jen u několika málo se stále ještě rozhoduje mezi dvěma až třemi představiteli. Vezměme si naše hrdiny podle abecedy:

  Hlavní hrdinové

  Elfí kněžnu Aglaju Ivanovu z Romanovců čekají prý drobné změny: podle zatím vypuštěných informací by to měla být přímo princezna. O tuto roli se prý původně ucházela Angelina Jolie, protože (podle jejích slov) nikdo nemá takový cop jako ona. Jelikož však na Aglaju vyhlížela příliš bojovně, ztvární nám elfí princeznu Jennifer Ansiton, známá hlavně ze seriálu Přátelé. Podle neoficiálních zdrojů je totiž prý podezřele podobná skutečné Aglaje.

  Jennifer Aniston - Aglaja Jennifer Aniston - Aglaja

  O postavu Aragolda Zlatoústého je mezi hollywoodskými herci (a nejen mezi nimi) až neobvyklý zájem. Poté, co byla role Kalevatar nabídnuta Markétě Irglové (o tom níže) začal se o Aragolda ucházet její partner, Glen Hansard, ten však ani po vskutku přesvědčivé demonstraci svých pěveckých dovedností neuspěl, ale okouzlený Howard Shore mu (a Markétě) nabídl nahrát pro film alespoň několik písní. Zatím nejžhavějšími kandidáty jsou zatím Johnny Depp, který už předvedl ledacos, a Elijah Frodo Wood, jenž chce zase ukázat, že zvládne publikum okouzlit i něčím jiným, než jen svýma úžasně modrýma očima (a s kytarou to také obstojně umí). PJ se prý přiklání také k Frodíkovi, protože se bojí, co by mohl s postavou Aragolda Depp provést.

  Elijah Wood - Aragold Glen Hansard - Aragold Johnny Depp - Aragold

  Krollího bojovníka Caelia Romana by podle všeho měl ztvárnit John Rhys Davies alias Gimli, který si podle PJe bude moci vykompenzovat malou výšku trpaslíka výškou krollovou.

  John Rhys Davies - Caeliuss

  Stejně tak jeho kolegu, válečníka Criegera, by neměl dostat nikdo jiný, než Daviesův kolega z Pána Prstenů, a to Sean Bean čili Boromir. Ten prý usiloval právě o tuto roli, aby u dalšího filmu s PJem nestrávil více než rok či dva.

  Sean Bean - Crieger

  Tak řečený Dalimil byl podle našich zdrojů docela oříšek. Jako jediným člověkem s dostatečným charisma a podivnou vnitřní silou dostatečnou k ovlivňování ostatních, byl shledán, sic neherec, přec osoba s dostatečnými zkušenostmi před kamerou: tak zvaný mág Derren Brown.

  Derren Brown - Dalimil Derren Brown - Dalimil

  Dalšího člena původní družiny, hraničáře Heymdalla, by opět měl vytvořit další z herců z Pána Prstenů. Tentokráte to bude David Wenham Faramir, který si znovu s radostí střihne roli hraničáře a konečně stráví se svým filmovým bratrem Seanem Beanem na plátně více než 5 minut.

  David Wenham - Heymdall David Wenham - Heymdall

  Nejnovějšího člena družiny, obrovského orka Ingwara, podle všeho ztvární Christopher Judge, kterého sci-fi fanoušci jistě dobře znají ze seriálu Hvězdná brána, kde ztvárnil postavu Teal’ca. Podle jeho slov nevidí žádný problém v nabarvení se na zeleno, když 10 let běhal před kamerou pozlacený.

  Christopher Judge - Ingwar

  Role Kalevatar, zelené elfí hraničářky, byla prý původně nabídnuta vycházející české hvězdě Markétě Irglové, která ji však odmítla, protože chce prý zůstat u hudby a ne u herectví. Shoreovu nabídku na nahrání několika písní s Glenem však přijala ráda. Hned na začátku o tuto roli projevila zájem Keira Knighley (Piráti z Karibiku, Král Artuš…), před ní však dal PJ přednost ne až tolik profláklé herečce Lynn Collins, kterou jsme mohli vidět jako Portiu v adaptaci Shakespearova Kupce Benátského. Ta už pilně cvičí tai-ji a po večerech prý stejně jako Howard Shore studuje Kalevalu. Zelená prý podle ní vůbec není na škodu.

  Keira Knighley - Kalevatar Lynn Collins - Kalevatar Lynn Collins - Kalevatar

  Že roli Kara, válečníka inspirovaného Leonidem z filmu 300, dostane Gerard Buttler, bylo jasné už od začátku. Aby však bylo vidět, že to nebere na lehkou váhu, rovnou si vyprosil svou výstroj z předchozího filmu, denně cvičí s Davidem Wenhamem (který také ve 300 hrál) a už tři týdny se neholí.

  Gerard Buttler - Kar

  Postava pouťového kouzelníka Martiana Zalea dělala PJi trochu problémy, protože se během celého svého působení téměř neprojevuje. Nakonec však vše vyřešil další přizvaný herec z Pána Prstenů, Billy Pipin Boyd, který by ji měl prý trochu oživit.

  Billy Boyd - Martian

  Nahrim Rathlin, žoldák a theurg inkognito, jeden z pouhých dvou, kteří se v celém ději objevují od začátku až do konce, vyžadoval opět někoho, kdo bude pro oko divákovo přitažlivý, i když se nebude několik týdnů mýt a holit. Toho nakonec našli v herci velšského původu, Ioanu Gruffudovi, kterého známe například jako Horatia Hornblowera nebo Lancelota z Krále Artuše.

  Ioan Gruffud - Nahrim Ioan Gruffud - Nahrim

  Postava kouzelnice Ormaline byla, podobně jako v případě Kara, svěřena herečce Lucy Gaskell, která si právě tu samou postavu zahrála už ve filmu Dračí Doupě 2 (u nás téměř neznámé, jen málo mezi fanoušky). Souhlasila sice jen pod podmínkou, že tentokrát nepřijde o ruku, smrt upálením jí však prý nevadí. Navíc dostala slíbeno, že se Ormaline bude ve filmu projevovat o něco více než v komixu.

  Lucy Gaskell - Ormaline

  Poslední postavu, mnicha Výkopa Zákopa, by podle všeho měl dostat převážně seriálový herec Daniel Dae Kim, kterého známe ze seriálů Pohotovost nebo Ztraceni. Ještě však není úplně rozhodnuto.

  Daniel Dae Kim - Výkop Zákop

  Ač se to může zdát s podivem, opomenuta by neměla být ani zvířecí část družiny. Roli rysice Ilves prý původně chtěli nabídnout lvici Elze, ale protože kdo ví, kde je jí konec, prý o tuto roli požádal nejslavnější kocour světa, Garfield. Ten se nechal slyšet, že kvůli tomu přemýšlel i o drobném zhubnutí, ale stejně jako jiné zcestné myšlenky, i tuto zavrhl. Problém je, že vedle Garfieldova ega by se do filmu nevešlo už žádné jiné, takže si rysici zahraje zřejmě PJův oblíbenec Andy Glum Serkis, který už si domů pořídil několik koček a prý ho viděli v zoo u pavilonu kočkovitých šelem.

  Garfield - Ilves

  S kouzelnickou intavou Yannou to prý bylo daleko jednodušší, měl by ji ztvárnit Hugh Jackman alias Wolverine z filmu X-men, protože rosomák a intava jsou prý docela příbuzná a podobná zviřátka.

  Hugh Jackman - Yanna

  Lupus, vlk hraničáře Heymdalla, zatím představitele nemá, protože psí filmy v poslední době moc v módě nejsou, žádný z představitelů Lassie, Beethovena nebo Bílého Tesáka už na to prostě nemá roky a ani Oddie z filmu Garfield není tou nejlepší variantou. Buď tedy můžeme předpokládat zcela neznámého psího herce, nebo možnost zmíněnou i PJem, tedy že by Andy Serkis hrál všechna tři zvířátka.

  Andy Serkis

  O roli Papouška, PJova oblíbence, je také nečekaný zájem. Peter ho sice nabídl rozkošnému papouškovi pana Browna z Pirátů z Karibiku, ale v případě, že by nakonec i tento tvoreček musel být vytvořen počítačem, chtěli by mu svůj hlas věnovat Ian McKellen Gandalf nebo Chirstopher Lee Saruman. Tito dva se dokonce shodli na tom, že ho klidně namluví společně a udělají z něj rozdvojenou osobnost. PJ však prohlásil (podle některých v žertu), že tuhle roli by svěřil jedině Cate Galadriel Blanchett, která podle slov Regise Philbina, komentátora při předávání Oscarů, hrála během jediného roku královnu Alžbětu, Boba Dylana, strašidelného psa i jeho (tedy Regise).

  Papošek pana Browna Cate Blanchett - Papoušek
  Další postavy

  Jak už bylo zmíněno, PJ se pozval k filmu většinu herců z Pána Prstenů, a mezi prvními, kdo souhlasili byli Dominic Smíšek Monaghan a Billy Pipin Boid. Dominikovi byla hned na začátku nabídnuta vedlejší role Aikanára Vardamira, zeleného elfího kouzelníka a bratra Kalevatar, který ji s potěšením přijal a už dopředu se začal omlouvat Lynn Collins (představitelce Kalevatar), za to, jakého bude mít chudinka bratra. Když se to Billy dozvěděl, prohlásil, že v tom případě bude hrát jeho otce, aby měl Dom nad sebou pevnou ruku. Nakonec se ale shodli, že jediný, kdo je dostatečně zodpovědný, aby Dominica vychovával, je Sean Sam Křepelka Austin, a hned ho začali přemlouvat, aby se role Aikova otce ujal, přičemž Billy zůstane u Martiana Zalea.

  Dominic Monaghan - Aikanáro Vardamir Sean Austin - Aikův otec

  Po neúspěchu při ucházení se o roli Aglaji to Angelina Jolie zkusila ještě jednou a tentokrát uspěla. Díky svému copu by měla hrát kouzelnici Samantu. Jelikož je, podle některých, Samanta posedlá svou krásou, můžeme se domnívat, že Angelina získala tuto roli i díky jiným svým „přednostem“.

  Angelina Jolie - Samanta Angelina Jolie - Samanta

  Postava do páru k ní, králův synovec Flik, patrně dozná několika změn a lehce zestárne, měl by ho totiž s největší pravděpodobností hrát Geoffrey Rush (známý obzvláště z Pirátů z Karibiku). Kdyby však nakonec odmítl, mohl by tuto roli dostat Johnny Depp a Aragold by zůstal Elijahu Woodovi.

  Geoffrey Rush - Flik Geoffrey Rush - Flik

  O to, kdo bude hrát Liche (který má za mořem podivný úspěch), se stále ještě vedou spory. Kromě toho, že je to jedna z rolí, o kterou by měl zájem Johny Depp, jsou ve hře navíc Sacha Baron Cohen alias Borat nebo Aurimas Miliesius, který hrál podobnou postavu, liche Klaxxe Ukrutného ve filmu Dračí doupě 2.

  Sacha Baron Cohen - Lich Aurimas Miliesius - Lich

  Zatím neověřené jsou fámy o tom, že postavu Pai Mu Tana, mistra Kalevatar, by si měl zahrát Yun-Fat Chow, známý například z Tygra a Draka, Prokletí zlatého květů a dalších.

  Yun-Fat Chow - Pai Mu Tan

  Naopak docela pravděpodobné je, že se ve filmu objeví i Vlaštovka, postava z předchozí družiny, kterou by měla hrát polská herečka Magdalena Mielcarz, jíž jsme mohli vidět ve filmu Quo vadis? (Důvody k tomuto viz níže.)

  Magdalena Mielcarz - Vlaštovka Magdalena Mielcarz - Vlaštovka
  Příběh a další

  Snad všem bylo hned na začátku jasné, že tak dlouhý příběh by nebylo možné nacpat do jednoho filmu. Proto přistoupil PJ ke stejnému řešení jako u Pána Prstenů, tedy trilogii.

  První díl by měl obsahovat události začínající setkáním členů družiny na tržišti v Sisternu a končit únikem z vězení po zatčení na rozkaz Setinova kněze, akčním vyvrcholením by tedy měla být jakási bitva s hordou nemrtvých v podzemí po průchodu gobliní říší.

  Druhý díl by pak měl začínat odchodem ze Sisternu a končit vstupem do Lichovy jeskyně a rozdělením družiny. Jestli zde bude nějaké akční vyvrcholení, zatím náš zdroj neříká, můžeme očekávat bitvu se spoustou vlků nebo něco podobného, je dokonce možné, že některé postavy, které v této části odešly, v bitvě s nimi zahynou.

  A konečně třetí díl by měl zachytit události uvnitř Lichovy sluje a lámání kletby, která ulpěla na Nahrimovi. Obsažen by měl být i útěk Aglaji s Dalimilem a Aragoldem, konec je však zatím neznámý. Podle některých zdrojů by mohla být největším akčním vyvrcholením bitva družiny s Lichem, ale to zatím není potvrzeno.

  Původně se měly do filmů čas od času prolínat záblesky z minulosti objasňující více původ postav (podobně jako v seriálu Ztracení), ale to by znamenalo buď nesnesitelnou délku všech dílů, nebo vynechání jiných částí. Po prostudování komixu Kalevatar prequel začal PJ zvažovat zfilmování jeho, ale podle jeho názoru je nefér věnovat celý film jenom jedné postavě, ať je jakkoliv zajímavá a tajemná. (Prý je to tím, že Kalevatar není jeho oblíbená postava. Koho z postav má nejraději však neprozradil, neustále se ohání jen papouškem.) Nakonec se rozhodl přidat k trilogii předcházející film, který bude z Kalevatar prequelu vycházet jen částečně. Mělo by jít o film složený z kratších povídek, kde každá bude objasňovat původ jedné (nebo dvou postav), přičemž by se některé měly nepatrně prolínat (podobně jako v Pulp Fiction). Můžeme tedy předpokládat, že právě tady (v části o Kalevatar) se objeví postavy jejího mistra, Aika a Vlaštovky.

  Jak jsme se už mnohokrát přesvědčili, Peter Jackson není žádný troškař, a i tady se rozhodl jít pořádně do hloubky. Nesedělo mu, že je to už třetí Školní družina v pořadí, takže netrvalo dlouho a narazil na Školní družinu II (našel i tu první, ale ta s příběhem nijak nesouvisí), kterou také shledal vynikajícím materiálem. Nejprve uvažoval, jak její příběh napasovat do prvního prequelu, ale nakonec od toho upustil, kvůli obsáhlosti děje. Podle jeho posledních slov můžeme tedy očekávat, trilogii Školní družiny III a jí předcházejí trilogii prequelů – dva díly o Školní družině II a jeden film o původu postav ŠD III. Aby se předešlo tomu, že by první díl nevydělal na další, bude se všech šest filmů natáčet zaráz (tedy pohromadě jako Pán Prstenů).

  Navíc, podle našeho zdroje už jsou všechny hlavní role ve Školní družině II rozdané. Aikanára Vardamira ztvární Dominic Smíšek Monaghan. Jeho nástupce, jiného zeleného elfího kouzelníka se závislostí na tabáku, Alca syna Holíkova, by měl hrát Justin Whalin, kterého můžeme znát ze seriálu Superman (jako Jimmyho) nebo jako Ridleyho z filmu Dračí doupě. Eric Bana, hrdinný Hector z Tróje nebo Hulk, souhlasil, že bude hrát postavu Assanteho (lidský vlečník), Azaracha (elf hraničář) i Arguse (lidský válečník), kteří přicházeli a odcházeli jeden po druhém a kromě averze ke věžím je prý spojovala i postava stejného hráče. Krolla Baldricka, dobrosrdečnou mlátičku, by si měl střihnout Dwayne The Rock Johnson (např. Král Škorpion). Trpasličího šlechtice, Darnilla Krumpla, měl hrát Kevin Smith, kterého někteří možná pamatují jako úžasného boha války Area ze seriálu Xena. Kevinu Smithovi také byla role nabídnuta a Kevin Smith ji přijal. Proč to „ale“? Protože Kevin (Tod) Smith – Ares roku 2002 zemřel a role byla omylem nabídnuta Kevinu Patrikovi Smithovi, jehož někteří znají jako Mlčenlivého Boba z filmu Clerks. Ale ani ten nevypadá tak špatně. (Jak tedy někteří správně předpokládají, jeho panoše Draca bude hrát Jason Mewes, neboli jeho kolega Jay ze stejného filmu.) Dalšího trpaslíka, který by se měl objevit v druhém dílu, theurga Gorazda, by měl ztvárnit Tim Stern, další herec z Dračího doupěte 2, kde hrál hobitího zloděje Nima. Lehce tajemná postava temného elfího šermíře Macila připadla polskému herci Michalu Zebrowskému, který už si zahrál docela podobného zaklínače Geralta. Demoliční jednotkou ŠD II, hraničářem jménem Paulus, nemá po dlouhých dohadech být nikdo jiný Ted Raimi, bratr režiséra Sama Raimiho, herec v mnoha filmech i seriálech, například nezapomenutelný Joxer Veliký (ze Xeny). Tajemného kněze Prokopa Tunela bude mít na starost Steven Elder, další, koho jsme mohli vidět v Dračím Doupěti 2, tentokrát jako kněze Doriana. A jak již bylo zmíněno výše, Vlaštovku, elfí šenkýřku s lehkými sklony ke kleptomanii a alkoholu, bude hrát polská herečka Magdalena Mielcarz, známá například z filmu Quo Vadis?

  Školní Družina II - Obsazení
  Fámy

  Samozřejmě i kolem tohoto megalomanského projektu koluje celá řada fám, tady je zmíněných několik, které prosákly napovrch:

  • PJ si prý ve filmu (jako obvykle) také zahraje, říká se, že ztvární postavu Pazgřivce.
  • Všichni herci dostali prý před scénářem anglickou verzi české hry na hrdiny Dračí doupě plus, aby si nastudovali, co jejich postavy zvládnou. Několik herců, kteří nechtěli být jmenováni (ale všem je snad jasné, že u toho nemohli hobiti chybět), společně odjelo na dovolenou a strávili tam týden hraním. Jeden z nich se poté vyjádřil, že bez PJe to nebylo úplně ono.
  • Orgando Bloom prý usiloval o nějakou roli, ale musel být odmítnut s tím, že žádná z postav není kovářem.
  • Lynn Collins (Kalevatar) prý přišla už na casting natřená na zeleno, s tetováním henou na obličeji, listím ve vlasech a pozdravila finským „Hyvää huomenta“ (dobré ráno). Zelená barva se umyla, ale hena jí zůstala na obličeji ještě dva týdny.
  • Derrenu Brownovi se nepodařilo zhypnotizovat Petera Jacksona. PJ to, na Derrenův příkaz, potvrdil.
  • Protože se ve filmu bude cestovat také pomocí Hvězdné brány, přišel Christopher Judge (Ingwar) s nápadem pozvat své kolegy ze seriálu Hvězdná brána, kteří by se mohli objevit v drobných vedlejších rolích, třeba jako členové SG týmu. Tuto informaci zatím nikdo nevyvrátil, ale ani oficiálně nepotvrdil, ačkoli Amanda Tapping, Michael Shanks, Ben Browder, Claudia Black a dokonce i Richard Dean Anderson by se zúčastnili rádi.
  • Kolují také fámy, že v roli velitele stráže v Novém Amiru se objeví William Petersen neboli Gil Grissom a další strážné v tomto městě zahrají jeho kolegové ze seriálu CSI: Las Vegas. Jako soudce, který odsoudí Ormaline k upálení, bychom navíc mohli vidět Davida Jamese Elliotta čili Harmona Rabba juniora.
  • Ilves prý nemá ráda pondělí.
  • Christopher Judge (Ingwar) se dal dohromady s Dominicem Monaghanem (Aik) a Billym Boydem (Martian). Lynn Collins (Kalevatar) zatím dostala „oficiální“ dopis ze studia, že se má dostavit na zkušební natáčení na určitou ulici. Ona ulice končila na kraji lesa, kde Lynn marně čekala několik hodin. To bude zřejmě důvod, proč se po večírku ve Wellingtonu probudili oba hobiti i Christopher s obličeji i vlasy nabarvenými na zeleno. Barva slezla až po třech dnech. Všichni tři to, podle jejich slov, přijali jako akt, který znamená vyhlášení války.

  Inu, máme se na co těšit.

 • Intermezzo
  Bonusy
  Komentáře herců a tvůrců k ukončení Comixu
 • B1 Bonus: Komentáře herců a tvůrců
 • Předchozí x - zavřít Další Další filmy s vašimi oblíbenými hrdiny
  Pro jednoduchost budeme herce uvádět pod jmény postav, jež ztvárnili v Comixu Š.D. III
  Bonus: Tomb Walker zoom
  Tomb Walker
  Nemrtví neutíkají
  Známé tváře: Samanta jako Zombie
  Příběh osamělé zombie při hledání způsobu, kterým by získala zpět své lidství. Je sama, v nepřátelském světě, obklopená armádou exorcistů a brzy bude svítat. Na první pohled zábavný příběh, který je ve skutečnosti hlubokou metaforou o tom, co to znamená být člověkem a kde jsou hranice lidství. Vše navíc ve velice slušivém stampunkovém kabátě. Nutno podotknout, že ačkoliv je to po vedlješích rolích v Comixu Samantina první hlavní role a celý film je vlastně postavený na její postavě, zhostila se jí opravdu bravurně a od prvního okamžiku si ji prostě oblíbíte, i když třeba nejste nekrofil.
 • B2 Bonus: Tomb Walker
 • Předchozí x - zavřít Další Další filmy s vašimi oblíbenými hrdiny
  Pro jednoduchost budeme herce uvádět pod jmény postav, jež ztvárnili v Comixu Š.D. III
  Bonus: Hvězdné války Epizoda VII: Odkaz Impéria zoom
  Hvězdné války Epizoda VII: Odkaz Impéria
  Láska vede k žárlivosti, žárlivost vede k nenávisti, nenávist vede k Temné straně
  Známé tváře: Nahrim jako „Jedi“, Kalevatar jako „Sith“, ve vedlejší roli by se měl objevit i Dalimil jako jeden z rady Jediů
  Kritika New York Times po premiéře napsala, že „... každá sága má své slepé uličky.“ Nicméně pro každého fanouška je SW Epizoda VII povinnou záležitostí. Odehrává se přibližně dvacet let po pádu Impéria a narozdíl od předchozích dvou epičtějších trilogií je Odkaz Impéria příběhem „menším“ a mnohem více o lásce, zároveň se tím ale přibližuje více k realitě. Jak už ostatně prozradil poditul, jde o příběh o zakázané lásce mezi dvěma rytíři Jedi, která nakonec vyústí v to, že jeden z nich (hádejte kdo) podlehne svodům temné strany Síly, a v neodvratný střet obou hlavních hrdinů. Přežít samozřejmě může jenom jeden z nich a snad můžeme prozradit, že ten, kdo na konci (otevřeném pro případ, že by se Lucas pustil rovnou do další trilogie) zůstane, v podstatě nastoupí jako Temný pán/paní místo císaře Palpatina. Lucas zatím úzkostlivě tají jména obou hlavních postav, takže jsou zatím fanoušky označovány jako Nahrim a Darth Kalevatar, ale prý by nemělo jít o nikoho z knih, které události po pádu Impéria popisují.
 • B3 Bonus: Hvězdné války Epizoda VII: Odkaz Impéria
 • Předchozí x - zavřít Další Další filmy s vašimi oblíbenými hrdiny
  Pro jednoduchost budeme herce uvádět pod jmény postav, jež ztvárnili v Comixu Š.D. III
  Bonus: Rukávy zoom
  Rukávy
  Známé tváře: Kalevatar jako Lady Greensleeves
  Greensleeves je poměrně nenápadné nízkorozpočtové drama, které vzniklo v Britsko-Nizozemské koproducki a z neznámých důvodů zamířilo přímo na dvd, načež obdrželo několik nominací na filmových festivalech. Traduje se, že známou baladu z 16. století složil pro Jindřich VIII pro Annu Boleynyovou a z tohoto námětu čerpá film svůj příběh, přestože se během celého filmu jména postav nedozvíme. Je to příběh šlechtice toužícího po Lady Greensleeves, která jej ale vytrvale odmítá bez ohledu na jeho postavení. Což samozřejmě vede k hrubému prosazení mužovi vůle a nevyhnutelně tragickému konci hrdinky. Není to sice nic nového pod sluncem, ale nutno přiznat, že představitel šlechtice i Kalevatar zahráli svoje role opravdu výborně a aspoň jednu cenu by si zasloužili.
 • B4 Bonus: Rukávy
 • Předchozí x - zavřít Další Další filmy s vašimi oblíbenými hrdiny
  Pro jednoduchost budeme herce uvádět pod jmény postav, jež ztvárnili v Comixu Š.D. III
  Bonus: Zlatá horečka zoom
  Zlatá horečka
  Známé tváře: Nahrim jako Dezertér, Kar jako Indián, který ztratil medicínu, Kalevatar jako Prostitutka a ve vedlejší roli Caeliuss jako lovec lidí
  Konečně po dlouhé době opravdu solidní western, kterému se téměř daří obnovit atmosféru filmů Sergia Leoneho a zároveň mu i vzdává holt. Shodou náhod se dají dohromady dezertér, indián, který ztratil svou medicínu, a prostitutka. Všichni tři naprostí outsideři, všechny tři sleduje nelítostný lovec lidí, ze kterého je po většinu filmu vidět jen bílý slamák, všichni tři chtějí získat bájný poklad Šošonů ukrytý někde v údolí smrti a musí spolupracovat, aby se k němu dostali, a nikdo se nechce s těmi ostatními dělit. Na první pohled je vidět, že si všichni tři užívali každičký záběr a chvilku natáčení. Dezertér Nahrim je ze všech tří nejukacenější, je sice drsný a klidně zastřelí chlapa kvůli cigaretě, ale zároveň si neodpustí komentář, že kouření škodí zdraví. Kalevatar je jako prostitutka dokonale přesvědčivá, v celém filmu snad není mužská postava, kterou by se nepokusila svést, úžasně to mezi ní i ostatními jiskří a několikrát ve vás vyvolá pocit, že je v místnosti najednou minimálně takové horko jako v Údolí smrti. A Kar je jako indián, který se věčně tváří, že vás chce zabít, a jenom občas prohodí neuvěřitelně drsnou hlášku, naprosto neodolatelný, už jenom kvůli těm copánkům. Příchod Caelia jako lovce lidí na scénu je už pak jenom parádní třešničkou na dortu. A pokud stále ještě váháte, další důvod, proč film vidět, je, že k němu hudbu na stará kolena složil sám Ennio Morricone.
 • B5 Bonus: Zlatá horečka
 • Předchozí x - zavřít Další filmy s vašimi oblíbenými hrdiny
  Pro jednoduchost budeme herce uvádět pod jmény postav, jež ztvárnili v Comixu Š.D. III
  Bonus: Browncoats: Pořád letíme zoom
  Browncoats: Pořád letíme
  Myslím, že znovu povstaneme
  Známé tváře: Samanta jako bývalá společnice Jacqueline Shi Mei, Caeliuss jako hnědokabátník Remington Underwood, Aglaja jako agentka Aliance zvaná „Al“, Kar jako hnědokabátník a kapitán Donald MacLean, Kalevatar jako pilotka Angela Firefox a Nahrim jako lodní mechanik Petr Nykl
  Je to skoro neuvěřitelné, ale po šesti letech odkleplo studio Universal pokračování seriálu Firefly a filmu Serenity a to hned dvou filmů! Joss Whedon je bohužel pohřbený po hromadou jiných prací, takže se nemohl ujmou režírování, ale dodal hrubý nárys příběhu a postavil se do role „jen“ výkonného producenta, zatímco režii přenechal Timovi Minearovi, který s ním na seriálu Firefly pracoval. Sám už ale začal připravovat scénář třetího filmu a bude ho i režírovat. Browncoats: Still flying, druhý díl tak zvané Big damn trilogy (Serenity je brána jako první) se odehrává v období mezi posledním dílem Firefly a filmem Serenity a nesleduje příběh posádky staré známé Firefly, ale lodi úplně jiné. Mnoho fanoušků to jistě nepotěší, ale uspokojit by je mohl fakt, že celá posádka Serenity se ve filmu objeví ve (svých) vedlejších rolích - a když říkáme celá, tak myslíme opravdu celá (ano, včetně Washe i Booka). Tim Minear se přiznal, že je takto i spokojenější, že má v ruce vlastní postavy a nemusí se bát, že by s těmi Jossovými provedl něco nepatřičného. Joss Whedon už prozradil, že ve třetím filmu se osudy obou posádek velice zajímavým způsobem propletou.
  V novém příběhu se tedy setkáme s naprosto novými postavami, které mohou posádku Serenity v mnohém připomínat, ale zároveň se velice liší. Jacqueline Shi Mei je bývalá společnice, která se svého povolání zřekla, ale díky svému výcviku je z posádky nejlepším stratégem, takže to jsou její plány a intriky, které jim většinou zachrání krk. Remington Underwood je bývalý hnědokabátník, první důstojník a hlavně filozofující válečník, který ze všech ostatních kupodivu působí nejrozumněji a nejklidněji. Kapitán Donald MacLean bude asi nejčastěji srovnávám s Malcolmem Raynoldsem, je mu v určitých ohledech podobný, ale je mnohem uzavřenější a zatrpklejší. Jinak je podobně přímočarý, cynický a stejně nesnáší Alianci (vždyť spolu s Malem proti ní bojovali); prý kvůli tomu, že alianční vojáci popravili jeho ženu. Angela „Foxy“ Firefox je jednak pilotka schopná vyrovnat se Washovi, druhak ještě větší naivka než Simon Tam, také je permanentně optimistická jako Kylee a aby toho nebylo málo, ve volných chvílích hraje na cello a vyvádí z míry lodního mechanika. Tím je Petr Nykl, což je co se strojů týče naprostý génius, který by pro let ve vesmíru dokázal upravit i rychlovarnou konvici. Jinak je to ale neuvěřitelně roztržitý a nepoužitelný člověk, zvláště pokud se jedná o ženy, a obzvláš o Angelu. České fanoušky jistě potěší, že i Petr má české kořeny, takže ho ve filmu několikrát uslyšíme komentovat věci česky. A jako katalyzátor příběhu se k posádce přimíchá agentka Aliance, která se jaksi stala nepohodlnou. Samozřejmě nemá jméno, takže jí (krom spousty nadávek) říkají Al a kupodivu to nakonec má být ona, kdo kapitána přesvědčí, že ne všechno na Alianci je špatné.
  Film Browncoats: Pořád letíme vznikl hlavně pro fanoušky, takže je plný věcí, které se seriálem jenom mihly jako drobnosti, ale tady se mohly rozvést. Ano, tušíte správně, někdo z posádky by měl žonglovat s kachnami! Hlavní linie příběhu by se pak měla točit kolem organizace Blue Sun a konečně trochu odkrýt, kdo ji vede a o co jim vlastně jde. Inu, máme se na co těšit.
 • B6 Bonus: Browncoats: Pořád letíme

87692