Hlídka

Soumrakon - NOVÉ - Waelham - ceník magie - Lovci Veverek internacionálně - Muzikál Pán Prstenů - Jak jsme všichni umřeli - Soutěže s Comixem - Interview s Lovci Veverek - Odpovědi postav na otázky z ankety

Silvestrovský dračák 2014

Pozvánka - Ceník magie

Zatím je přihlášených:

1234567891011

Pozvánka

Celé město je scéna a muži, ženy, kuny, všichni jsou jen herci. Mají svá „vystoupí“ a „odejde“ a jeden herec hraje v sedmi aktech až sedm úloh. Nejprv je cizincem, co do města připlouvá na pevné lodi, nezkažen, pln naděje hledaje slávu a bohatství či snad útočiště. Pak stává se žoldákem, co ztratil iluze a dobře ví, jak věci chodí, ve městě podvodů a hamižnosti raději vezme práci nejistou jen za pár mincí a skloní svou hlavu. Pak, přečká-li, může být hrdinou.
Úryvek ze hry z divadla Myr, autor neznámý

I letos Vás s radostí zveme na tradiční, počítáme-li spravedlivě, již šťastně třináctý Silvestrovký tyjátr dračího doupěte! Zveme Vás, byste se ujali rolí herců, scénáristů i diváků v naší komedii dell’arte, při níž jako obvykle půjde především o to, aby se všichni dobře bavili, nikoliv aby znali každou řádku textu a pravidel.

Prkna, která znamenají svět

Letošní scénou bude s největší pravděpodobností stejně jako loni známé doupě Lovců Veverek v centru Uherského Hradiště (Zelný trh 1271), nicméně ještě je to ve hvězdách, a pokud se změní, budeme Vás včas informovat (pokud se přihlásíte).

První zvonění...

...ohlašující začátek naší hry se rozezní 31.12.2014 přibližně v tradičních 16:58, proto přijďte včas, aby Vás uvaděčka stihla včas usadit. Představení se potáhne přes noc a snad skončí do rána a 1.1.2015 budou na místě do odpoledních hodin ještě probíhat dozvuky, jež bude možné využít k dospávání, hraní dalších her, umělecko-kulturní tvorbě a uklízení.

Catering

Jako obvykle, pokusíme se zajistit vyhlášený Grizzlyho guláš jako hlavní chod i bečku Kofoly pro zahánění žízně. Samozřejmě bude k dostání i něco i na zub, čaj a podobně, nicméně uděláte ostatním jen radost, když něco dobrého přinesete sami; přebytky vánočního cukroví, chlebíčky, zeleninu pro mrskání po mrzkých hercích a podobně... Organizátoři nehodlají zajišťovat alkohol, avšak pokud si toužíte o půlnoční přestávce či po představení připít nějakým ušlechtilým nápojem nebo spláchnout guláš žejdlíkem piva, můžete přivézt a podělit se s ostatními o něco ze svých zásob. Po loňských zkušenostech víme, že jste všichni rozumní a neopijete se tak, abychom na Vás museli být zlí.

Kostýmy a masky

Není nutné, abyste měli kostým odpovídající své roli, ale u diváků mívají masky docela úspěch a na fotkách to pak také vypadá pěkně. Z ostatních rekvizit je potřeba jen, abyste si přivezli spacák a karimatku (případně další spací potřeby), nějaké papíry, tužky, sem tam nějakou kostku a pravidla a můžete vzít i hru či hudební nástroj na dozvuky. Vstupné bude i letos nízké někde mezi stovkou či dvěma.

Scénář a role

Abyste se nemuseli učit nic nového, stále se bude hrát podle pravidel DrD 1.6 a Cimrmanova hereckého desatera, nicméně je možné během představení improvizovat, bude-li to pro hru, příběh nebo zábavu přínosnější. Mějte na paměti, že hraní si a hraní jsou důležitější než hraní podle scénáře. Samozřejmě poslední slovo mají režiséři, kterýmižto letos budou PJ Andúne a PJ Edhel.

Až budete přemýšlet o své roli, připravte si postavu na 7. Úrovni podle tradičních pravidel (tj. žádná nepravidlová povolání či rasy, žádná zvěř ani Kuny ani magické předměty krom výjimek níže). A jelikož bude děj letošní hry také umístěn ve Waelhamu, pokud chcete, můžete si vzít stejnou postavu, za kterou jste hráli loňské (městské) dobrodružství, tedy pokud přežila (případně i jinou postavu, se kterou jste se účastnili nějaké jiné hry ve Waelhamu). Podle role, jíž budete hrát, můžete mít:

Válečník: přesnost u jedné zbraně +1

Hraničář: mimosmyslovou schopnost podle svého výběru a loveckého psa, chodec může mít chodecký meč a druid svou hůl.

Alchymista: magenergii odpovídající jeho úrovni, suroviny v ceně 450zl a týden času v domácké laboratoři před začátkem hraní, které může využít na přípravu (co zbude,mu zůstane do hry). Nejsou povolené předměty s démonem nosičem. Z pravidel pro pokročilé si pyrofor před hrou vyrobit maximálně tři jedy a theurg si může vybrat, jestli bude mít astron, nebo elementální hůl (s magií, kolik do ní vloží).

Kouzelník: musí mít minimálně 4 kouzla z pravidel pro začátečníky a může mít jedno jednoduché kouzlo z pravidel pro experty. Kouzelnického přítele může mít podle vlastního výběru.

Zloděj: může mít zlodějské náčiní, lupič svůj klíč, sicco může mít síť nebo sítě, jejichž týdenní údržba nepřesáhne cenu 75 zlatých.

Každá postava může mít do začátku 0-99 zlatých (hod k%) a rozumné množství nemagického vybavení.

Kouzelníci a alchymisté mají základní licenci, která bude platit ještě 1-100 dní (hod k%) nebo tak dlouho, jak je na ní uvedeno, pokud je to postava z loňského dobrodružství. Doplňkové licence mohou mít za poloviční cenu ze svých peněz. Samozřejmě mohou risknout znalost či vlastnictví ve městě nedovolených kouzelných a magických předmětů, pokud nepovažují městské zákony za důležité. (Seznam zakázané a zpoplatněné magie najdete na stránkách Lovců Veverek v Hlídce hned vedle pozvánky).

Stejně jako loni, i letos si bude družina moci vybrat kouzelné předměty ze seznamu, který dostane před začátkem hraní.

Rezervace vstupenek

Prosíme všechny herecké hvězdy, aby se co nejdříve rozhodly, že nás chtějí na Silvestru obohatit svou přítomností a daly nejpozději do 23.12. vědět (ideálně bez dalších upomínek ze zákulisí). Potenciální kamarádi do komparzu a vedlejších rolí jsou možní po domluvě. Hlásit se či dotazovat můžete na obvyklém kontaktu níže nebo ve fóru na stránkách Lovců Veverek.

E-mail: edhel@atlas.cz – na PJe Edhela
Web: www.lovciveverek.cz
Dark Kult of Sun
PJ Andúne a PJ Edhel

Ceník magie

Zde následuje seznam kouzel a magických předmětů, které zákony ve Waelhamu nedovolují sesílat či vyrábět a nebo jsou povolené jen se speciální licencí. To ovšem neznamená, že by je vaše postavy nemohly umět. Samozřejmě je umět mohou (i když to ve Waelhamu nevidí rádi) a neexistuje pravidlo, které by vám jejich používání mohlo zakázat. Nicméně počítejte s tím, že pokud budete zacházet s magií, na kterou nemáte licenci (sesílání kouzel, výroba předmětů, kontakt sfér...) můžete se dostat do křížku s císařskou organizací Pochodeň, která se specializuje na odchyt a likvidaci „temných“ mágů, černokěžníků, alchymistů, kteří zákony porušují, a samozřejmě i na likvidaci démonů, prokletých předmětů a podobné verbeže, kterou tito do světa vypustí.

Poplatek za licenci je jednorázový (platí se při registraci, kterou jste si někteří prošli loni). Základní cena je 50 zlatých, ke které se ještě může přičíst cena doplňkových licencí. U kouzelníka doplňkové licence umožní legální sesílání omezených kouzel. U alchymisty vám dají právo na výrobu libovolného množství daného předmětu, neomezené vyvolávání daného elementála nebo navštěvování povolené sféry. (Vyrobé předměty už pak není nutno nikde oznamovat, Pochodeň má způsoby jak vyhledat tvůrce daného magického předmětu nebo seslaného kouzla:)).

Základní kouzelnická licence - 50zl
Základní alchymistická licence - 50zl

Zakázaná kouzla

Blesky černý a bledý
Dotyk upíra
Ohniví koně
Oživ nemrtvého
Smrtící déšť
Smrtící koule

Doplňkové kouzelnické licence

(a1-4) Blesky zelený 10zl, žlutý 20zl, fialový 30zl, rudý 40zl
(b) Dveřník 10zl
(c) Granátové jablko 20zl
(d) Lomený plamen 20zl
(e) Mrak smrti 20zl
(f) Nebezpečné ovoce 10zl
(g) Ohnivá koule 20zl
(h) Ohnivý bič 20zl
(i) Ohnivý déšť 20zl
(j) Pekelný oheň 20zl
(k) Povolej bytost 20zl
(l) Sršatec 20zl
(m) Temný úder 20zl
(n) Zmiz 20zl
(o) Zmrzlý blesk 40zl

Zakázané alchymistické předměty (výroba i používání)

Bomba
Rachejtle

Dopňkové alchymistické licence

(a) Sluneční prsten 50zl
(b) Ebenová hůlka 50zl
(c) Tvorba jedů 30zl
(d1-4) Vyvolávání elementálů (golem, salamandr, sylfa, undina) 30zl za typ
(e1-11) Kontakt se sférami 20zl za každou sféru (přičemž se počítá od 1. nahoru a nelze některé sféry vynechat)


94723