Hlídka

Soumrakon - NOVÉ - Waelham - ceník magie - Lovci Veverek internacionálně - Muzikál Pán Prstenů - Jak jsme všichni umřeli - Soutěže s Comixem - Interview s Lovci Veverek - Odpovědi postav na otázky z ankety

Silvestr 2017

Zatím je přihlášených:

1234567

Pozvánka

Nebe je temný a rudý, zelená magická záře,
horko a spálený šaty, vřava a krvavý tváře
dobře vím, co se bude dít, drak už se ven z bronzu hryže,
kdo chce, ten může jít, já chci lektvar rudého kříže.

Žízeň je veliká, život mi utíká,
dejte mi můj lektvar pít,
V stínu Citadely, s chrabrými sokoly,
Za Waelham budem se bít.

Populární píseň ve Waelhamu
32 let po procitnutí Faellskora

Vizte, hrdinové, zvadlo na letošní Silvestrovský dračák. Bruste svá kopí, napínejte balisty, vyvolávejte posly živlů, proste o pomoc temné mocnosti a povolávejte do boje armády, neb jít na draka s mečem je jako lovit nosorožce zavíracím nožíkem. Poslední kapitola Waelhamských kronik se blíží a na Vás teď záleží, zda se uzavře šťastným koncem, či tragédií.

I letos se to bude dít u Edhela doma (Uherském Hradišti na Zelném trhu) v neděli 31.12. Na žádosti některých z Vás bych chtěl letos začít hrát dříve - už v čase odpoledním (např. kolem 15. hodiny), aby se nám podařilo skončit trochu dříve než v sedm ráno. Bude ve Vašich silách se podle toho zařídit? Protože letos vychází Silvestr na neděli, někteří měli zájem i o sobotní beforeparty vyplněnou tlacháním, hraním a hraním (na nástroje a dalších her) a vůbec obecnou socializací. Prostory tu jsou tomu otevřené, takže dejte vědět, zdali byste se chtěli zúčastnit i jí. Jak už jsem zmínil výše, jde dost možná o poslední hraní ve Waelhamu, takže pokud tou dobou bude někdo při smyslech a bude zájem, nabízím Vám na pondělí (nebo nedělní večer, skončíme-li brzy) nezávazný pokec na téma Všechno, co jste kdy chtěli vědět o Waelhamu a báli jste se zeptat (v rámci kterého možná bude i vědomostní kvíz "Kdo je kdo" s více než třemi sty Waelhamskými CPčky:)).

Guláš domluvím tento víkend a na oslavu Waelhamské pětiletky zkusím zařídit i bečku Kofoly. Ostatní jídlo jako obvykle nechám ve Vaší režii a věřím, že ani letos nebudeme trpět hlady nebo nedostatkem cukru. Jako každý rok, vezměte si na spaní spacák a karimatku, pakliže spát plánujete, hodí se mít něco na psaní, sem tam pár kostek nebo pravidel dračáku. Hlavně si dovezte dobrou náladu, ostrý vtip a spoustu energie. A když k tomu budete mít i kostým proti trudnomyslnosti, tím lépe.

Hraje se podle pravidel DrD verze 1.6 s postavami na 8. úrovni. Obzvláště vítané jsou postavy, za které už jste ve Waelhamu hráli (a ještě Vám neumřely). Je dobré mít přehled o pravidlech a o tom, co Vaše postava podle nich umí, jako obvykle však platí, že dobrý popis vašich činností a roleplaying může mít mnohem větší vliv na výsledek, než hod kostkou.

Pro vytváření postav platí to, co loni:

Válečník může u jedné zbraně mít přesnost +1.

Hraničář má mimosmyslovou schopnost podle svého výběru a může mít i psa dle svého výběru, druid může mít druidskou hůl, chodec zase chodecký meč (nebo jinou zbraň se stejným démonem).

Alchymista má magenergii odpovídající jeho úrovni (i když posledně využil svou magenergii k odpálení draka), suroviny v ceně 450 zlatých a 8 dní času před začátkem dobrodružství, které může použít k přípravě, a vybavenou domácí laboratoř. Nevyužité suroviny a magy zůstávají do hry. Předměty s démonem nosičem nejsou dovoleny. Theurg si může vybrat, jestli bude mít astron, nebo elementální hůl (magie vložená do hole se počítá z toho, co má k dispozici na přípravu).

Kouzelník může mít kouzelnického přítelíčka dle vlastní volby, z pravidel pro začátečníky musí mít alespoň 4 kouzla a může mít jedno jednoduché kouzlo z pravidel pro experty.

Zloděj může mít zlodějské náčiní a lupič smí mít klíč. Sicco může mít vytvořené sítě, jejichž týdenní údržba nepřesáhne cenu 100 zlatých, a stále platí, že městem se myslí jedna čtvrť (sicco nemůže mít sítě v Mrtvém městě, neb tam chcíp pes, v Citadele a Zlatém městě může mít sítě pouze výzvědné).

Všechny postavy může mít 1k100+20 zlatých bez ohledu na to, kolik měla v minulé hře, a rozumné množství nemagického vybavení. Navíc může každý mít jeden léčivý lektvar do kvality Modré hvězdy (alchymisté ho mají navíc zdarma), nebo lektvar doplňující stejné množství magů. Díky konexím z poslední hry mají všechna kouzelná povolání potřebnou licenci zdarma (ze "zakázané" magie je pro Vaši družinu legální jen černý blesk, a když zapálíte město rachejtlí, tak Vám to někdo spočítá). Do letošního dobrodružství si můžete přenést magické předměty z minulého Silvestra (medvíka, dýky, plášť a tužku na oči), a pokud jste získali během předchozích her nějaké další magické nebo zvláštní předměty a chcete si je nechat, ozvěte se a probereme to. Navíc má každý člen družiny varkoč v barvách a se znakem Sokolích rytířů, družina má k dispozici dům náležící jejich rytířskému řádu, tři domácí kuny ve svých službách (Sirce budiž útěchou, že všechny Vaše kuny nosí livreje a rukavičky), jednoho panoše a samozřejmě přátele, spojence i nepřátele z minulých her.

Letos bude družina jen jedna a jen s jedním PJem Edhelem, abyste si mohli zahrát všichni. Nebojte se toho, že by byla družina moc velká, pokud Vám tahle přihláška došla, znamená to, že pro Vás místo je - a jste-li pár a oba rádi hráváte, platí pozvánka samozřejmě pro oba.

Čím dřív a čím více se Vás ozve, s tím větší radostí pro Vás budu dobrodružství chystat (a když rovnou napíšete, co máte v plánu hrát, budu ještě radši).

Těšíme se na VÁS

Dark Kult of Sun
PJ Edhel


94723