Kroniky

Lovci Veverek - Silvestry - Úsvitcony - Tangroby - Ostatní

Ostatní

Kronika Školní družiny - Edhelův deník - Past - Edhelův deník - Intralbrua - Edhelův deník - Ať žije král - Waelhamské kroniky

Waelhamské kroniky

Úvod
Silvestr 2013 – Hvězda nad Waelhamem
Velikonoce 2014 - Ženich na útěku
Tangrob Revival 2014 – Hon na Lišku
Silvestr 2014 – Comedia dell’Arte
Velikonoce 2015 – Trable s vajíčky
Tangrob Revival 2015 - Rudé Pláště vrací úder
Silvestr 2015 - Nová naděje
Velikonoce 2016 - Zátah
Tangrob Revival 2016 - Faellskorova dračí poušť
Silvestr 2016 - Svitky Bruce Partingtona
Velikonoce 2017 - Elfky, banket a pohřeb
Tangrob Revival 2017 - Harlekýnova božská komedie
Nad pekáčem s husokachnou
Silvestr 2017 - Soumrak bohů - NOVÉ
Mapa

Úvod

Protože ve Waelhamu hráváme častěji (a naše „běžné“ záznamy v kronikách jsou někdy dost tajemné), připravili jsme pro hráče stručný přehled toho, co už v tomto městě stihly jejich postavy napáchat, jaké významné postavy potkaly a koho naštvaly...

Nahoru

Silvestr 2013 – Hvězda nad Waelhamem

Kdy: 30. Ziměn (prosinec) 2002 T.V.

O co šlo: Družina přijela do města vypátrat, proč vlastně zemřel bratranec jedné z postav. Ukázalo se, že se připletl do cesty spolku známému jako Nový Řád, který chtěl pomocí několika rituálních vražd vytvořit novou hvězdu, jež by pak přála štěstí jeho dalším snahám. Družina to naštěstí překazila jeden člen družiny se obětoval a svou duši obětoval tomu, aby nová hvězda nesloužila zlým účelům.

Významné postavy a spolky, které družina potkala, nové navázané vztahy

Astrál - podle všeho buď velice mocný démon nebo antropomorfická personifikace sfér samotných – přemístila jednu postavu z východního světa do Waelhamu a poradila, jak zabránit tomu, aby nová hvězda vybuchla a zničila půl města.

Marta – úřednice na Registru magických povolání, která způsobila noční můry většině kouzelníků.

Frank – kuní průvodce po městě (který se po setkání s družinou začal víc flákat, protože od nich dostal královsky zaplaceno).

Ti-Mak – pouliční prodavač, brázdí ulice se svým pojízdným krámkem, ve kterém je k sehnání snad úplně vše – od hrnců a pánví až po kouzelné lektvary doplňující magy.

Nový Řád – skupina, která je obecně známá pro vytváření chaosu, provádění temných rituálů, protistátní činnost atd.

Nová navštívená místa:

Hostinec U Jedovatého Břečťanu obecně zvaný U Penelopy – nejlepší a největší hostinec (a bordel) v Přístavu a celém městě, který vede zrzavá Penelopa.

Lázně u Nymfy – (opět) největší a nejlepší lázně v Novém Městě a celém Waelhamu.

Knihovna W. Patricie – ta menší ze dvou veřejných knihoven v Novém Městě, poblíž univerzity, kde se dá přečíst většina běžných knih, mimo jiné i Kuní mýty.

Městská univerzita obecných věd – univerzita v Novém Městě, kde se lze učit většině nemagických věd (historie, jazyky, diplomacie, aritmetika, geometrie, logika, ale i astronomie a další).

Adriina magická univerzita – univerzita na Ostrově, kde se vyučuje veškeré magické umění; od kouzelnických kouzel přes alchymistické míchání či práci se sférami až po některé hraničářské praktiky a samozřejmě i teorii magických vědách, znameních a místní trhlině ve sférách. Také tu sídlí registr magických povolání, kam každý kouzelník a alchymista dříve či později musí pro licenci.

Nahoru

Velikonoce 2014 - Ženich na útěku

Kdy: Beltain – 1. Jařen (květen) 2002 T.V.

O co šlo: Známý jedné z postav družině nabídl, že můžou bydlet u něj v bytě na Starém Městě, když mu tam na to dají pozor. Družina byla požádána, aby vyšetřila smrt záhadné úmrtí syna pana Glisna na jeho vlastní svatbě. Ukázalo se, že mladý Joss Glisn se jen chtěl vyvléknout z domluveného sňatku a svou smrt fingoval a plánoval utéct z města, ale družina ho našla, jak se skrývá v hostinci U Penelopy, a vrátila rodičům a novomanželce.
V rámci vedlejších aktivit se družina pobavila na slavnostech Beltainu a vydala se pro záhadnou dámu v modrém získat balíček ze skladiště pašeráků. Akce se samozřejmě zvrtla a při souboji s pašeráky se postavy setkaly s Černým Drakem.

Významné postavy a spolky, které družina potkala, nové navázané vztahy

Eužen Parsley – soused družiny, bylinkář a mastičkář.

(Wini-)Fred – domácí kuna v bytě, který družina dostala, jejich služebná a holka pro všechno. Zvědavá a roztržitá jako všechny kuny, občas se v její přítomnosti ztrácí vajíčka, ale jinak je velice čistotná a má zálibu ve čtení.

Harry Marin – majitel bytu, který ho půjčil družině, když se vydal na obchodní cesty.

Rodina Glisnových – obchodní rodina vlastnící několik lodí, družina jim pomohla vrátit ztraceného syna Josse.

Rodina Dormerových – rodina obchodníků s květinami, jejich dcera Markéta byla nevěsta Josse Glisna.

Černý Drak – samozvaný maskovaný temný mstitel, který po nocích bojuje s kriminálními živly a je hledaný městskými strážemi.

Dáma v modrém – Neznámá dáma s cizím přízvukem a dvěma krolly, která po družině chtěla získat balíček ze skladiště pašeráků

Bílá Paní – provozovatelka několika sirotčinců a chudobinců, kterou družina potkala na slavnostech. Přestože se věnuje charitativní a prospěšné činnosti, má tak ostrý pohled, že i sestra Beáta před ní znervózněla.

Nová navštívená místa:

Byt družiny – byt ve Starém Městě poblíž náměstí U Brány, které družině za hlídání půjčil přítel jedné z postav, Harry Marin. Byt je v prvním patře a patří k němu část dvorku, soused mastičkář Eužen Parsley a domácí kuna Fred na úklid a další práce.

Nahoru

Tangrob Revival 2014 – Hon na Lišku

Kdy: cca třetí týden v Jařnu (květnu) 2002 T.V.

O co šlo: Jako díky za nalezení ztraceného syna vzal pan Glisn družinu s sebou na hon k hraběti Ifanovi na jeho lovecký zámeček. Během honu družina zachránila hraběti život před obrovským legendárním kancem Twyrchem, načež byla pozvána na hostinu a ples. V noci po hostině se na loveckém zámečku objevila Stříbrná Liška, nejlepší zlodějka ve Waelhamu a ukradla kouzelnou sošku, jež svou mocí udržovala naživu jeho těhotnou a nemocnou manželku. Hrabě Ifan za ní poslal do jeskyní pod zámkem postavy, ale ty po setkání s Liškou zjistily, že soška také může zastavit zřejmě magický kuní mor, který ve městě nedávno vypukl. Družina se nakonec rozhodla sošku nechat Stříbrné Lišce, což mělo za následek smrt hraběnky a jejího nenarozeného dítěte.

Významné postavy a spolky, které družina potkala, nové navázané vztahy

Hrabě Adam Ifan – mladý šlechtic, jemuž družina zachránila na honu život a jehož žena a nenarozené dítě umřely, protože družina nevrátila kouzelnou sošku.

Stříbrná Liška – Nejlepší zlodějka Waelhamu, která obvykle vykrádá jen ty nejlépe střežené pokladnice a nosí masku lišky.

Briallen o Coed alias Lovkyně – elfí stopařka, která spolu se svým bratrem zastává úřad císařského lovčího a dle všeho nejlepší lovkyně z města. Vedla hon, jehož se družina účastnila. Obvykle bývá k vidění v hostinci U Lovkyně na Mostě.

Několik zástupců městské smetánky, jež družina potkala na hostině; radní za Staré Město Linus Hope, veterán z válek s elfy hrabě Ned Stern, mladý hrabě Petr Parvel se sestrou Zuzanou a jejím snoubencem Patrikem Lancem...

Nová navštívená místa:

Letní zámeček Ifanů – sídlo hraběte Ifana ve hvozdě na východ od města.

Nahoru

Silvestr 2014 – Comedia dell’Arte

Kdy: 12. Jasna (června) 2002 T.V.

O co šlo: Známý rodiny Dormerových, pan Argaval požádal družinu, aby našla jeho malou dcerku, která toho dne ráno odešla s neznámým mužem. Pátrání zavedlo postavy nejdříve ke kunímu ghettu a poté na Most, kde našly holčičku (a dříve uneseného kouzelníka) ve starém divadle ve spárech očividně šíleného Harlekýna, který chtěl za pomoci temného kouzla využít holčičku k tomu, aby pomohl „své nemocné kamarádce“ Colombině. Družina kouzlo překazila, načež na ni Colombina shodila divadlo a odnesla si zbitého Harlekýna pryč následovaná hejnem žrav (žravé potvory).

Významné postavy a spolky, které družina potkala, nové navázané vztahy

Rodina Agravalových – Filip Agraval je otec zachráněné holčičky a šéf celníků v Přístavu.

Slečna Popinová – Profesionální kuní chůva, která sloužila u rodiny Agravalových; snadno rozpoznatelná podle kloboučku a paraple.

Bratrstvo Kuní Pracky – skupina výrostků z Přístavu vedená Dlouhým Ráhnem, která se vyžívá v utlačování kun a jiných neplechách a byla více či méně zbita až vybita družinou.

Rudé pláště – skupina mužů v rudých pláštích, kteří po městě z vlastní iniciativy prosazují spravedlnost ve jménu své „paní“ a nikdo vlastně neví, proč.

Harlekýn – veselý kašpárek, co unesl a zdrogoval malou holčičku, aby ji mohl použít v tajemném rituálu.

Colombina – Harlekýnova „nemocná kamarádka“, která je zřejmě trochu mimo, dokáže svým křikem zbourat celý dům, žravy za ní lezou jako mazlíčci a (ve snu) porazila draka v pěstním souboji.

Nová navštívená místa:

Klub Hvězda – nejlepší klub na Mostě, pořád tam hraje muzika pro tanec i poslech, bývá tam k vidění divadlo, je možné tam sehnat spoustu drog a míchaných i nemíchaných nápojů od tria barmanů Trika, Trýta a Ramony.

Kuní ghetto – část města vyhrazená pro kuny na okraji Přístavu a Nového Města, ohrazená dřevěným plotem. Kuny si tu můžou dělat, co chtějí, a pokud nejsou zaměstnané a ubytované v nějaké domácnosti, měly by být po setmění právě zde (jinak je sem stráže dovlečou).

Nahoru

Velikonoce 2015 – Trable s vajíčky

Kdy: Paren (srpen) 2002 T.V.

O co šlo: Když byla družina na snídani v kavárně, její majitelka Tiffany Cofiseuse, požádala družinu, aby doručila zásilku perníkových a dalších sladkých vajec (k Penelopě, na Svahy, do Měsíčního Města a Zlatého Města), která se zasekla ve Starém Městě, když se vozu zlomilo kolo. Postavy byly ale nechtěně zavlečeny do konfliktu s mafiánskými bouchači, když tajná agentka radního za Přístav, Jetrha Yerebashe, ukryla do jednoho z košů s vajíčky listiny ukradené mafiánovi. Kvůli tomu shořel při souboji s mafiánovými nohsledy byt, ve kterém družina bydlí, ale pan Yerebash slíbil že rekonstrukci zaplatí.

Významné postavy a spolky, které družina potkala, nové navázané vztahy

Tiffany Cofiseuse – majitelka Snídaně u Tiffany, první kavárny a cukrárny ve Waelhamu (v Novém Městě).

Jetrho Yerebash zvaný Ryba – radní za Přístav, bývalý pirát a korzár, o kterém se po městě říká, že ovládá přinejmenším půlku zdejšího podsvětí.

Eithne Hawková – tajná agentka Jetrha Yerebashe, takže o ní nikomu neříkejte.

Leonidas Tars – tajemně se tvářící obchodník skoro se vším v Měsíčním Městě.

Nová navštívená místa:

Snídaně u Tiffany – první kavárna a cukrárna ve Wealhamu v Novém Městě

Malá aréna v Měsíčním Městě – místo, kde se kromě soubojů bez pravidel zřejmě domlouvají i nelegální obchody s pašovaným nebo kradeným zbožím.

Správa Přístavu – kancelář radního – družina tam byla pozvána, aby se s Jetrho Yebashem dohodla na kompenzaci škod.

Nahoru

Tangrob Revival 2015 - Rudé Pláště vrací úder

Kdy: Sklizen (spren) 2002 T.V.

O co šlo: Družina dočasně přebývá v hostinci U Lovkyně, než se opraví spálený byt. Některé z postav využily možnosti a šly ukázat své schopnosti v aréně při rekonstrukci bitvy proti elfům, při které se z „falešných“ zombií nečekaně staly skutečné a do jedné bojovnice zřejmě vstoupil duch Morgan, šampionky arény. Kouzelnice z družiny, jíž ten den propadla licence, se seznámila s Pochodní a vyvázla jen s pokutou za kouzlení bez licence.
Večer toho dne oslovila v hospodě družinu Marta, která tam marně čekala na rande, a protože měla pocit, že ji někdo sleduje, poprosila družinu, aby ji doprovodila v noci přes město domů. Martu skutečně sledovalo několik Rudých plášťů, které si ji od postavy vyžádaly na to, aby na ní byla vykonána spravedlnost. Družina se ze situace pokusila dostat s čistým svědomím tak, že Martu, která strachy omdlela, dopravila ke dveřím jejího domu, kde si ji Rudé pláště převzaly.

Významné postavy a spolky, které družina potkala, nové navázané vztahy

Anna – nová hrdinka arény v Novém Městě, do níž díky kouzelnému praporu vstoupil duch bývalé šampionky Morgan (stejně jako ona také bojuje halapartnou). Po dvou týdnech úporného snažení konečně dosáhla toho, že jí lidé přestali říkat Morgan a alespoň jí říkají MorgAnna. Někteří členové družiny bojovali po jejím boku s nemrtvými.

Pochodeň – organizace podléhající císaři, která zametá s kouzelníky kouzlícími bez licence, temnými mágy, démony, nebezpečnými magickými předměty… Sídlí na Ostrově a vede ji kapitán John Hart. Nejmenovaná čarodějka z družiny se dostala do hledáčku Pochodně, když kouzlila s propadlou licencí (dvakrát).

Nová navštívená místa:

Hostinec U Lovkyně – první hostinec na Mostě, slušné místo, kde se často scházejí dobrodruzi a jim podobní. Často tu bývá k potkání Lovkyně i se svým bratrem. Družina tu dočasně bydlí, než se jim opraví spálený byt.

Aréna v Novém Městě – Velká aréna, kde se konají souboje, rekonstrukce bitev, závody spřežení atd.

Nahoru

Silvestr 2015 - Nová naděje

Kdy: začátek Letna (září) 2002 T.V.

O co šlo: Družinu kontaktoval zástupce Nového Řádu, Jethro Yerebash - radní za přístav a nepřímo i velitelka stráží Citadely se stejným úkolem; v hrobky v Mrtvém Městě získat místo tajného letního zámečku čarodějky Adrii a způsob, jak se tam dostat, a z tohoto zámečku přinést legendární kopí Cedrika Drakobijce. Družina se nakonec rozhodla pracovat pro stráže, ale na oko pomáhala i Novému Řádu, který strážím udala. Na zámku postavy potkaly jen zakletou Adriinu sestru Kazetu, která pro ně nebyla nebezpečná, jen trochu šílená (myslela si, že jsou dvě). Kopí družina získala a přinesla ho velitelce stráží a pod jejím dohledem předala přímo císaři.

Významné postavy a spolky, které družina potkala, nové navázané vztahy

Moreene de Aquila zvaná Waelhamská Orlice – velitelka stráží Citadely a vrchní velitelka stráží ve městě. Má tvrdé rysy, i tvrdé vystupování, nedělá kompromisy a má oči dravce, které neodpouštějí.

Alan Pryderi ap Beynon – mladý Císař Waelhamu, kterému družina osobně předala kouzelné kopí jeho prapředka se slovy „S velkou mocí přichází velká zodpovědnost.“

Nový Řád – Na základě informací od družiny byly stráže schopné vypátrat buňku Nového Řádu vedenou Theodorem Majzlíkem.

Nová navštívená místa:

Citadela – Hrad s monumentální věží a sídlo Císaře a mimo jiné i vrchní velitelství stráží.

Nahoru

Velikonoce 2016 - Zátah

Kdy: druhý týden v Letnu (září) 2002 T.V.

O co šlo: Harry Marin se vrátil z cest a vzal si zpátky svůj (čerstvě zrekonstruovaný) byt, takže se družina ocitla na dlažbě.
Kapitán stráží Nového Města požádal družinu, aby jeho mužům pomohla se zátahem proti právě té buňce Nového řádu, která se snažila družinu naverbovat v předchozím dobrodružství. Po úspěšném vybití či vyhnání všech padouchů se hrdinové domluvili se stráží, že zůstanou v tzv. Sokolím domě, odkud Nový řád vypráskali, bydlet, a odmítli tím pádem nabídku radního za Nové Město, že by vstoupili do jeho služeb.

Alternativní zápis od Agi:
V uličkách Waelhamu tajemný dům stál
Nový řád v jeho zdech své plány upřádal
Pak jednou se v zahradě pes rozštěkal
Když nad ním černý havran tiše přelétal

Ta křídla a jejich šum zkázu přínáší
Ti v domě ani v nočních můrách netuší
Že děsivý krol jim kyjem radu naruší
A tak jen jednoho pošlou ať psi utiší

Hle ze stínu vrhá se barbar troufalý
Ne všichni se před šipkou z kuše schovali
To od dveří zahájil palbu muž zoufalý
Jemuž psi na věčnost nepřátelé poslali

Ten ve vchodu odešel za nimi v zápětí
A do chodby se hrnou hrdinové napjatí
Životy jejich nepřátel v prach se obrátí
Jdou k zemi zmatení a mečem proklátí

Nad ochozem blesky slitování nemají
Věci se nedobře pro Nový řád vyvýjí
S prasklou tváří jejich loutky padají
Poslední žijící z domu kvapně prchají

S tajemným kufrem žena k věžičce míří
Zahnaná v koutě svůj život hloubce svěří
To si už vzdálenest ze střechy sicco měří
Spatřil že kufřík na ulici opuštěný leží

Dům má mnohá tajemství a překvapení
Třeba vystrašené dívky v seně nalezení
Dál družinka i sklepení s vínem vyplení
Jen u trezoru bez klíče jsou bezradní

Kufr zvláštního obsahu Pochodni předali
A od města za pomoc dobytý dům dostali
Nového řádu se snad na tu chvíly zbavili
A pak už jen slavili, stěhovali se a slavili

Významné postavy a spolky, které družina potkala, nové navázané vztahy

Armin Severis Holender – Radní za Nové Město, známý jako mecenáš kultury a umění, který nabídl družině místo ve svých službách, a udělal si několik poznámek, když jeho nabídkou postavy pohrdly a odnesly si od něj židli.

Tobiáš McGreg – Kapitán stráží Nového Města, u něhož si družina šplhla, a několik jeho mužů z jeho zásahové jednotky (šéf pochůzkářů, rychlá spojka Ben, kroll Flek...)

„Masky“ – Družina se utkala se dvěma „porcelánovými maskami“ s magicky oživeným umělým tělem. Jednu z nich - šermíře družina porazila, druhá - žena utekla skokem z věže a prostřelená těžkou kuší, ale nechala za sebou kufřík se dvěma popraskanými maskami - a jedna z nich byla tvář Irbis.

Nová navštívená místa:

Velitelství stráží na Novém Městě – Místo, kam někteří členové družiny doufali, že se nikdy nedostanou, a byli překvapení, když odtamtud mohli svobodně odejít.

Palác radního za Nové Město – Družina navštívila zimní zahradu, kde s radním řešila vstup do jeho služeb.

Sokolí dům – Dům v Novém Městě, který obývala buňka Nového řádu a nyní ho (za zásluhy) připsalo město družině, aby tu mohla sídlit. Více na stránce o Waelhamu

Nahoru

Tangrob Revival 2016 - Faellskorova dračí poušť

Kdy: někdy mezi lety 2200-2250 T.V.

O co šlo: Pár dní po získání sokolího domu konečně našla družina klíče od trezoru ve sklepě a podařilo se jí ho otevřít. Kromě mnoha jiných zajímavých věcí byl v trezoru zvláštní kovový předmět popsaný magickými znaky s rudě blikajícím krystalem. Když se jej postavy dotkly, do jejich myslí vstoupili podivné obrazy a nečekaný příběh...
Do zpustošené krajiny sužované magickými bouřemi vyšla z městečka ukrytého v jeskyních malá skupinka dobrodruhů hledat bezpečné místo k přesídlení. Kromě jiných obyvatel pustiny potkali tito průzkumníci i skupinu Pochodeň, jejíž čarodějka Umgaraf si všimla přívešku jednoho z průzkumníků, o němž věděla, že je v něm klíč, který by měl odemykat trezor v domě kdysi patřícímu rytířskému řádu Gweilch - Sokolů a že v tomto trezoru by měl být kouzelný předmět, jenž by měl umožnit posílání vzkazů napříč časem. Kapitán Pochodně, John Hart, jim vypověděl, jak před dvěma stoletími dračí bůh Faellskor unikl ze se svého bronzového zajetí a zničil celé město i jeho okolí. Snahy o jeho polapení vedly jen k tomu, že se trhlina do magických sfér nad městem doširoka otevřela a surová magie z ní prýštící dílo zkázy dokonala. Všechno mohlo dopadnou jinak, kdyby se včas podařilo dát dohromady velitelku stráží ve Waelhamu - Waelhamskou Orlici, maskovaného mstitele Černého Draka a zlodějku Stříbrnou Lišku, kteří by měli každý být vtělením jednoho z mytických zvířat z kuních pověstí, a k nim ještě vtělení úhoře, protože společně by měli být schopní odvrátit „konec světa“, který Faellskor představuje. Spolu s pomocí Pochodně, Astrál a dalších schopných postav, jako byl Jethro Yerebash nebo Pytlák s Lovkyní, by pak mohli na svou stranu získat i Colombinu, která jediná měla dost síly na to, aby je mohla změřit s dračím bohem. A všechno to přitom začalo tak nenápadně, krádeží sochy čarodějky Adrii z magické univerzity; stráže pátrání brzy vzdaly, ale jeden detektiv, který žil v Celetné ulici, by ho mohl snad včas vyřešit. Kdyby jen nebyl příliš soustředěný na jiný případ... A tak se skupinka nechala pobídnout, aby se pokusila ten dům a trezor najít, a vydala do ruin Waelhamu, kde po dlouhém hledání skutečně dům sokolího řádu našla, proklouzla kolem krollů, kteří se tam usídlili, a podařilo se jim trezor otevřít. Našli v něm dávno mrtvého elfa s kapesními hodinkami, ale také onen kouzelným předmět, kterým poslali své vzpomínky zpátky do minulosti a doufali, že se zpráva dostane do rukou někoho, kdo bude natolik schopný, aby dal Waelhamu druhou šanci.

Významné postavy a spolky, které družina potkala, nové navázané vztahy, nová navštívená místa:

Vzhledem k tomu, že se dobrodružství odehrávalo asi dvě stě let po současné hře, nemá smysl vypisovat všechna CP v alternativní budoucnosti, k níž možná ani nedojde. Za zmínku stojí jen, že Pochodeň stále vede kapitán John Hart.

Nahoru

Silvestr 2016 - Svitky Bruce Partingtona

Kdy: První týden v Deštěnu (říjnu) 2002 T.V.

O co šlo: Družina ihned předala zprávu z budoucnosti Pochodni a rozhodila své sítě, aby oslovila Červeného Draka a Stříbrnou Lišku. Předchozí večer také zmizela socha Adrii z magické univerzity, a tak se postavy hned vydaly za detektivem Sherringfordem Hopem. Ten si s nimi vyměnil případ, šel pátrat po soše. Družina se ve službách Linuse Hopea, radního za Staré Město, vydala po stopách elfího špiona, který ukradl důležité svitky. Cesta zavedla družinu na fomorský ostrov, kde se ukázalo, že elf pracoval pro draka Eldslukara, kterého družina (poté, co vypálil vesnici a vyhladit většinu obyvatelstva) sprovodila ze světa pomocí sylfy a truhličky s magenergií. Po návratu do Waelhamu byla družina se jejich služby pasována císařem na rytířský řád Gweilch / Sokolů. Také byl ale v noci před pasováním Nick zabit fomorianskou asasinkou s tím, že si družina znepřátelila špatné lidi.

Významné postavy a spolky, které družina potkala, nové navázané vztahy, nová navštívená místa:

Linus Hope – radní za Staré Město, gantleman ve středních letech, vždy odměřený, u jehož družina zběžně potkala na loveckém zámečku u Ifanů a díky kterému byla pasována na rytířský řád.

Sherringford Hope a Ormond Pytlář – Nejslavnější a nejlepší městský detektiv a jeho věrný pomocník a hobití felčar. Vydal se místo družiny hledat ztracenou Adriinu sochu a přehodil na ně práci pro svého bratra, radního za Staré Město.

Patoložka Polly – Brunetka, která pro staroměstskou stráž pitvá mrtvoly. Jakožto žena, která pracuje se smrtí a vůbec ji to nerozhází, a snad i svým tvrdým vystupováním okouzlila Morda. Byla to láska na první mrtvolu?

Oliva el Daneel - záhadný pán ve stínu s kápí, sicco ve službách města a Linuse Hopea.

Frederik a Vilemína - Sourozenecké duo z přístavu a odborníci na pašování osob z a do města na lodích.

Rudý drak Eldslukar - drak, který důvodů dosud neobjasněných, poslal elfího špiona, aby mu z Waelhamu přinesl důležité svitky. Družina jim na poslední chvíli svitky sebrala, nechala draka vyhladit polovinu ostrova a pak ho porazila metodou atomové sylfy.

Vánek - legendární fomorianská asasinka, která je tak dobrá, že její oběti nikdy necítí žádnou bolest, jen slabý vánek vzadu na krku... Což může Nick dosvědčit na vlastní kůži. Proto jsou její služby také tak drahé, že si je mohou dovolit jen ti nejbohatší z Waelhamu. Po návratu z Fomorských ostrovů překvapila družinu, když se zničehonic objevila v Sokolím domě, zabila Nicka se slovy, že si družina znepřátelila špatné lidi a zmizela do noci.

Nová navštívená místa:

Velitelství stráží na Starém Městě a staroměstská radnice – další velitelství stráží, kam se mohly kriminální živly z družiny podívat (do pitevny) a svobodně odejít a radnice, kde družina předala nalezené svitky radnímu

Fomorský ostrov Id – ostrov obývaný fomoriany as 3/4 dny cesty na západ. Je sopečného původu, během válek jej elfí špioni často používali jako mrtvou schránku a byla na něm jedna vesnice a sídlo místního pána. Družina se utkala s drakem Eldslukarem a po této konfrontaci už na ostrově vesnice není.

Nahoru

Velikonoce 2017 - Elfky, banket a pohřeb

Kdy: Druhá polovina Deštěna (října) 2002 T.V.

O co šlo: Družina využila několika dní volného času, aby mohla pohřbít zesnulého Nicka a dořešit neuzavřené záležitosti z minulého dobrodružství jako nahlášení fomorianské vražedkyně a usmíření s děvčaty z nepřátelské patry, které nechali posledně zavřít do vězení. Následně byly postavy požádány, aby do města doprovodily monsainského vyslance, který jel na novoroční banket a kvůli porouchanému kočáru uvízl ve vsi pár hodin jízdy od Waelhamu. Během cesty zpátky do města družinu napadla skupina hladových žrav, ale dostalo se jí pomoci od dvou cestovatelek z východu, letících na západ na orlech a vyzbrojených nezvykle silnými střelnými zbraněmi. Pánská část družiny nelenila a nabídla dámám ubytování v Sokolím domě. Vyslanec byl nakonec dopraven do města a jako zlatý hřeb večera se postavy sešly na pořádaném banketu s novými i starými známými nad podezřele vystrojeným stolem s občerstvením. Tedy ve zkratce, družina strávila několik hodin seznamováním se se slečnami a pak rychle odbyla i příběhovou linku s vyslancem, banketem a rytířskými povinnostmi.

Významné postavy a spolky, které družina potkala, nové navázané vztahy, nová navštívená místa:

Sandro a Nancy Tradeovi – Starší bratr a matka Nickolase Tradea, kteří přijeli na jeho pohřeb, a ze kterých se družina pokusila podvodem získat peníze na „zaplacení Nickových dluhů“. Bohužel neúspěšně.

Michelle d'Briques – Monsainský vyslanec, jehož i jeho svitu družina i přes jeho nemožně povznesené chování bezpečně doprovodila do Waelhamu, čímž si vysloužila jeho díky a pár zlatých odměny.

Dřevítko z Vršku zvaná „Scapiel“ a Mirantessiel Celebrin zvaná „Miracle“ – Nebo též hobití bardka a elfí gotička. Poprvé se s nimi (a jejich družinou) postavy potkaly během Silvestra 2015, kdy v souboji obou skupin v hrobce obě děvčata zemřela. Následně je náhodou družina potkala během Silvestra 2016 na náměstí a rovnou zařídila jejich zatčení strážemi. Nyní je nechali z vězení propustit, a když se ukázalo, že holky proti družině nechovají žádnou trvalou zášť a že jen dočasně pracovaly pro někoho, jehož zájmy se křížily se zájmy družiny, byly obě pozvány, aby se k družině přidaly. (V duchu hesla „přátele si drž blízko, nepřátele ještě blíž“.) Ukázalo se, že Dřevítko je pohodářka, která nezkazí žádnou legraci a umí udržet tajemství (i když jde o šmírování její kamarádky při postelových hrátkách), a že v dostatečném množství vína je možné rozpustit ledovou masku elfí gotičky, pod níž se schovává jednak kouzelný úsměv a druhak domina.

Henrieta z Aquily - Dcera knížete z Aquily, země daleko na východě, která přiletěla do Waelhamu spolu s Rill na zlatém orlovi, veteránka z války, majitelka rychlopalné kuše vyrobené Williamem Gattlingem a v neposlední řadě sestřenka Moreene de Aquila. Narozdíl od velitelky stráží ale vypadá, že má smysl pro humor a umí si užívat bankety.

Rillien Anariel (Rill) - Elfí lučištnice, která přiletěla do Waelhamu spolu s Henrietou na zlatých orlech ze zemí daleko na východě. Svým střeleckým uměním předčila (a naštvala) i Lovkyni, Terestrialovi učarovala svou smutnou krásou a zatím odolává jeho svodům a zbytek družiny mírně znervóznila tím, že má v dlani zaraženou střepinu z dračího srdce, která ji zřejmě pomalu mění na draka. Městem jen prolétají, až přejde zima, mají v plánu pokračovat dál na východ, kde by měla ležet legendární země draků, od nichž si chtějí vyžádat pomoc ve válce, ke které má v zemích na východě dojít a kterou bez draků nemají šanci vyhrát. Než ale obě město opustí, bylo jim nabídnuto bydlení v Sokolím domě.

Hrabě Tristan Aneirin - Gentleman, se kterým družina prohodila několik slov na banketu, kde doprovázel cukrářku Tiffany Confiseuse. Předkové z jeho rodu byli drakobijci, a tak projevil zájem o to, jak draka skolila družina, a na oplátku nabídl několik mouder z deníků svého dědečka, zabijáka draků Crowyna.

Madla a Tips - Dva noví kuní sloužící, které si družina najala na zapití Nickova úmrtí, a na přímluvu Fred zatím zůstali v Sokolím domě, aby pomohli s domácími pracemi. Madla je tichá, pečlivá a trochu prostší povahy, působí proto pořád velice soustředěně a je snadné ji v jejím soustředění vylekat. Tips je trochu starší, ale zastane všechny těžší práce, se kterými by kuní slečny měly potíže, a má zkušenosti a dobré reference z práce pro obchodnickou rodinu.

Nahoru

Tangrob Revival 2017 - Harlekýnova božská komedie

Kdy: Konec Deštěna (října) 2002 T.V.

O co šlo: Část družiny navštívila kuní ghetto, kde vyslechla několik pověstí a že to s pověstí o tom, že pro porážku Faellskora se musí sejít Orel, Úhoř, Drak a Liška, možná pochopili špatně a že to dost možná bude všechno záležet jen na nich. Následně byly postavy kontaktovány Černým Drakem a pomohly mu porazit Harlekýna a jeho divadelní soubor a Harlekýna dostat za mříže (a pro změnu opět zachránily Martu). Ukázalo se, ale že celé divadlo bylo odlákáním pozornosti od dvou jiných akcí, které měly vyřadit ze hry Waelhamskou Orlici a Colombinu. Družina se vydala za Colombinou a na poslední chvíli přerušila rituál, který z ní snad měl udělat opět normální smrtelnici, a získat ji na svou stranu. Mezitím však byla Moreene z Aquily zbavena velení stráže Citadely, císař byl přepaden a bylo mu ukradeno magické kopí Cedrika Drakobijce.

Významné postavy a spolky, které družina potkala, nové navázané vztahy, nová navštívená místa:

Velká Matka – Kuna s bělavým kožichem a duchovní i politická vůdkyně kuního národa ve Waelhamu. Ví toho více o kuních mýtech než kdokoliv jiný a neváhá se o své vědomosti podělit.

Černý drak – Temný mstitel a maskovaný hrdina, jehož družina více méně zachránila před umlácením páčidlem a který slíbil družině pomoci v boji proti Faellskorovi.

Colombina – Snad velemocná démonka nebo podle některých dokonce bohyně v těle smrtelné ženy z Harlekýnova divadelního souboru. Poté, co družina přerušila rituál Nového řádu, který ji měl zbavit její síly, také slíbila pomoci v boji proti dračímu bohovi (který je podle ní slabý), ovšem výměnou za to, že jeho srdce bude poté patřit jí.

Hořící muž - Přišel na vyžádání Colombiny a následuje ji, má kůži spálenou na uhel, místy pod ní v prasklinách prosvěcují žhavé uhlíky, nechává za sebou vypálenou stopu a ovládá velmi mocnou ohnivou magii.

Nahoru

Nad pekáčem s husokachnou

Kdy: Začátek Spadena (listopadu) 2003 T.V.

O co šlo: Kapitán Pochodně si pozval družinu na kobereček a vůbec se mu nelíbila představa, že by měla Colombina po porážce Faellskora zůstat na svobodě, natož pak dostat jeho srdce. Přišel proto s plánem, že ve správné chvíli družina Colombinu zradí a provede na ni zjednodušenou a surovější verzi rituálu na vytváření hvězdy, čím ji odstraní z této sféry existence - bodnou ji do srdce dýkou z kosti tvora staršího než čas namočenou ve vodě stvoření a očištěnou v dýmu z ohně z ebenového dřeva, do kterého byly hozené květy borrahu za úplňku trhané. Květy a ebenové dřevo získala družina snadno a dýku (mocný artefakt) dodá Pochodeň, jakmile se drak probudí a pro vodu stvoření uzavřela družina dohodu s mafiánem. Měli pro něj nenápadně schovat záhadnou krabičku v kanceláři Linuse Hopea, radního za Staré město, a s radním se dohodli nechali tam krabičku na pár hodin s jeho vědomím. Kouzelnou vodu družina získala, ale při předání na čekala banda zabijáků.

Mimo to Mortris přiznal, že uzavřel dohodu s démonkou Aiobheal, která mu do teď pomáhala, ale vůbec se jí nelíbí představa zradit Colombinu, a tak se pokusila Mortrise ovládnout. Díky pomoci Pochodně neúspěšně a na nějaký čas nemá nad Mortrisem žádnou moc.

Významné postavy a spolky, které družina potkala, nové navázané vztahy, nová navštívená místa:

Lukáš zvaný „Úhoř“ – Kluk, který chtěl Mortrise okrást, aby mu mohl vzápětí ukradený předmět vrátit a přesvědčil ho, aby ho zaměstnal jako svého panoše. Když družina zjistila, že má maminku a sestru, které by rád přestěhoval na bezpečnější místo, a násilnického otce, do služby ho vzali. V přístavu se mu říká Úhoř protože je prý tak hbitý, že ho žádný strážný nechytne.

Claudio Merzano – Majitel Zelené Mlýnice a mafián ze Starého města. Družina od něj potřebovala získat magickou vodu stvoření a on od nich na oplátku (kromě vysoké ceny) chtěl nenápadně schovat záhadnou krabičku (zřejmě odposlouchávací zařízení) v kanceláři radního za Staré město. A podle družiny na ně také poslal bandu zabijáků.

Aiobheal – Démonka, která už nějakou dobu sídlí v Mortrisově hlavě a slíbila mu pomoc v boji proti Faellskorovi. Když však zjistila, že družina hodlá zradit Colombinu, její dřívější velitelku z pradávných válek, pokusila se Mortrise ovládnout. Aktuálně ji drží na uzdě přívěšek, který Mortris dostal od Pochodně.

Nová navštívená místa:

Zelená Mlýnice – Kasino vlastněné mafiánem Merzanem, které má všechno, co pravý noirový bar musí mít - nevrlého trpasličího barmana, spoustu záhadných hostí, hrozivě vyhlížející mlčenlivé bouchače, dámu ve splývajících šatech zpívající teskné jazzové písně, u baru chlapíka v baloňáku, který rozhodně neposlouchá, a nad tím vším vznášející se oblak namordalého kouře...

Zelná Mylnice – Omyl, do něhož Terestrial suverénně nakráčel; místo židlí měl spoustu měkkých polštářů, hosté - veskrze pánské osazenstvo - bylo oděno do pestrobarevných upnutých šatů a u baru stála dáma v lesklých šatech a s plnovousem. Její zvolání za odcházející družinou „Kluci nechoďte, bude p*del!“ jen odchod hrdinů uspíšilo.

Nahoru

Silvestr 2017 - Soumrak bohů - NOVÉ

Kdy: 19. Spaden 2003 T.V.

O co šlo:Faellskor Ničitel se probudil, na pomoc mu přiletěli tři další draci a plány hrdinů na obranu města byly v tu chvíli k ničemu. Astrál využila Terestrialových kouzelných hodinek k zastavení času a jediní, kdo tím zůstali neovlivnění, byla družina, protože byli působení hodinek vystavení už delší dobu. Jakmile se vymotali z pasti vzpomínek v Sokolím domě, vydali se do nehybného města plného živých obrazů jeho obyvatel a hrdinů bojujícím proti silám chaosu. Mírnou úpravou okolností zachránili život kuní Velké Matce, Waelhamské Orlici a patoložce Polly a nevědomky odsoudili k smrti Sherringforda Hopea. Od Astrál se dověděli, že Faellskora není možné zranit, a ze svitků, které pro ně ukradla Stříbrná Liška, že čarodějka Adria, která draka porazila poprvé, je stále na živu ve své soše. Když zase nechali čas běžet, Adria jim prozradila, že její magie se obrátila pro ní a dokud je ona naživu, nemůže ani Faellskor zemřít, a poroto ji oni musí zabít. Družina tedy svedla úspěšný souboj s démonem sdílejícím Adriino tělo, tím dračího Faellskora oslabili a umožnili Colombině bojující na jejich straně draka zabít. Následujíce plánu kapitána Pochodně, bodli Colombinu magickou dýkou, čímž ji přesunuli z fyzické sféry bytí na nebesa, kde snad nezpůsobí nikomu škodu, a tím zabili dvě mouchy jednou ranou. Bohužel Colombina při svém odletu strhla Mortrise s sebou a pohltila ho trhlina ve sférách.

Nahoru

Mapa

Upravená mapa Waelhamu
Upravená mapa Waelhamu
Upravená mapa Waelhamu zoom
Upravená mapa Waelhamu
x - zavřít Další
Plán Sokolího domu
Plán Sokolího domu
Plán Sokolího domu zoom
Plán Sokolího domu
Předchozí x - zavřít

Nahoru


94723