Hlídka

Soumrakon - NOVÉ - Waelham - ceník magie - Lovci Veverek internacionálně - Muzikál Pán Prstenů - Jak jsme všichni umřeli - Soutěže s Comixem - Interview s Lovci Veverek - Odpovědi postav na otázky z ankety

Waelham - ceník magie

Zde následuje seznam kouzel a magických předmětů, které zákony ve Waelhamu nedovolují sesílat či vyrábět a nebo jsou povolené jen se speciální licencí. To ovšem neznamená, že by je vaše postavy nemohly umět. Samozřejmě je umět mohou (i když to ve Waelhamu nevidí rádi) a neexistuje pravidlo, které by vám jejich používání mohlo zakázat. Nicméně počítejte s tím, že pokud budete zacházet s magií, na kterou nemáte licenci (sesílání kouzel, výroba předmětů, kontakt sfér...) můžete se dostat do křížku s císařskou organizací Pochodeň, která se specializuje na odchyt a likvidaci „temných“ mágů, černokěžníků, alchymistů, kteří zákony porušují, a samozřejmě i na likvidaci démonů, prokletých předmětů a podobné verbeže, kterou tito do světa vypustí.

Poplatek za licenci je jednorázový (platí se při registraci, kterou jste si někteří prošli loni). Základní cena je 50 zlatých, ke které se ještě může přičíst cena doplňkových licencí. U kouzelníka doplňkové licence umožní legální sesílání omezených kouzel. U alchymisty vám dají právo na výrobu libovolného množství daného předmětu, neomezené vyvolávání daného elementála nebo navštěvování povolené sféry. (Vyrobé předměty už pak není nutno nikde oznamovat, Pochodeň má způsoby jak vyhledat tvůrce daného magického předmětu nebo seslaného kouzla:)).

Základní kouzelnická licence - 50zl
Základní alchymistická licence - 50zl

Zakázaná kouzla

Blesky černý a bledý
Dotyk upíra
Ohniví koně
Oživ nemrtvého
Smrtící déšť
Smrtící koule

Doplňkové kouzelnické licence

(a1-4) Blesky zelený 10zl, žlutý 20zl, fialový 30zl, rudý 40zl
(b) Dveřník 10zl
(c) Granátové jablko 20zl
(d) Lomený plamen 20zl
(e) Mrak smrti 20zl
(f) Nebezpečné ovoce 10zl
(g) Ohnivá koule 20zl
(h) Ohnivý bič 20zl
(i) Ohnivý déšť 20zl
(j) Pekelný oheň 20zl
(k) Povolej bytost 20zl
(l) Sršatec 20zl
(m) Temný úder 20zl
(n) Zmiz 20zl
(o) Zmrzlý blesk 40zl

Zakázané alchymistické předměty (výroba i používání)

Bomba
Rachejtle

Dopňkové alchymistické licence

(a) Sluneční prsten 50zl
(b) Ebenová hůlka 50zl
(c) Tvorba jedů 30zl
(d1-4) Vyvolávání elementálů (golem, salamandr, sylfa, undina) 30zl za typ
(e1-11) Kontakt se sférami 20zl za každou sféru (přičemž se počítá od 1. nahoru a nelze některé sféry vynechat)


96110