Kroniky

Lovci Veverek - Silvestry - Úsvitcony - Tangroby - Ostatní

Lovci Veverek

I - Bílý hrad - II - „Koule a bílý drak“ - III - Morinex - IV - Danghan - V - Prokletí - VI - Cornatol - VII - Cesta lesem - VIII - Dé Danannové - Porada na Artaedu - IX - Alendil - X - Past - XI - Aerillaron - XII - Intralbrua - XIII - Ať žije král - XIV - Staří známí, nové problémy - XV - Hledání Tary

X. Dobrodružství - Past

PJ: Thingol
Úroveň: 6.
Od do: Alban Eiler 1999 T. V. - 30. Tajen 1999 T. V.
Zápisky z dobrodružství v Edhelově deníku
Odkaz na perličky z dobrodružství

Jelikož je celé dobrodružství podrobně zapsáno v Edhelově deníku, jen shrneme několik zásadních poznatků. Jak Edhel píše, družina se setkala v Iswearu – hlavním městě Sutelionu, odkud se vydala na sever přes elfí říši Yavannamírë, království Anad do Cedru, takže projeli polovinu bývalého Sutelionu, a přestože to samozřejmě nebylo zamýšleným cílem dobrodružství, podnikli tak, jak je jejich zvykem, docela obsáhlou Tour de Pub. Stravovali se nebo nocovali v klasické krčmě pro dobrodruhy, luxusní elfí restauraci, čajovně, malé vesnické hospůdce, zakouřené a uřvané dřevorubecké putyce a zjistili při tom, že guláš a placky mají všude a že nejlíp stejně vaří kuchařské trio Mateřídouška, Strnadan, Arnold.

Lovci Veverek se také seznámili s několika zajímavými postavami, především z Thingolova okolí. Byl to jeho bratranec Meldon, nepatrně roztržitý alchymista, trochu zapomínavý a hodně zapomínaný, Meldonovi rodiče zastávající vysoké úřady v království Yavannamírë, proslulá nájemná vražedkyně, která se rozhodla nás nezabít, barbarský paladin šířící víru v Morion a další a další… Andúne se navíc sblížil s několika knihovníky, Samanta s barbarem pašujícím Čaj, Edhel s duchem dávno mrtvého hraničáře a Strnadan s Mateřídouškou. Melian s Arnoldem se naopak rozkmotřili.

Zpočátku nebyl cíl dobrodružství jasný, a tak se družina vydala s Meldonem do města Kaše, kde se vyskytly drobné potíže s magickými tvory, cestou se však doslechli, že by Thingol mohl mít potíže, a tak se mu vydali i s Meldonem na pomoc. O spletitou síť menších vedlejších příběhů a střípků informací, kterou si PJ připravil, však zavadili jen zlehka, a tak jim celý příběh v pozadí zůstal utajen.

Lovci Veverek úspěšně dorazili do vsi, kde měl Thingol vyšetřovat smrt svého přítele, ovšem nenašli ho tam. Podle některých stop to vypadalo, že vesnici trápí medvědodlak, ale především kvůli neochotě místních ke spolupráci se dostalo družině příliš málo informací k tomu, aby něco vyřešili. Dalšího vodítka se jim dostalo, když je ve vsi zastihl dopis od Thingola, podle nějž se s nimi chtěl setkat ve dva dny vzdálené zřícenině v lese. Podle instrukcí se tam vydali, avšak na místě shledali, že padli do nachystané pasti. V troskách tvrze na ně číhala hrůza, několik nemrtvých a především Thingol také přeměněný v nemrtvého. Po fyzické stránce nebylo pro Lovce Veverek porazit protivníky obtížné, avšak se smrtí svého přítele se někteří vypořádávali ještě dlouho.

Ztráty a nálezy: Družina se rozprchla, aby si užila prázdnin, a když se zase sprchla dohromady, zjistila, že místo Thingola je tu opět Edhel. Na konci dobrodružství sice na Thingola narazili, ale tentokrát na jeho nemrtvou formu - bojovali s ním a nakonec ho zabili... Tak družina přišla o Thingola nadobro.

Nahoru


96108