Kroniky

Lovci Veverek - Silvestry - Úsvitcony - Tangroby - Ostatní

Lovci Veverek

I - Bílý hrad - II - „Koule a bílý drak“ - III - Morinex - IV - Danghan - V - Prokletí - VI - Cornatol - VII - Cesta lesem - VIII - Dé Danannové - Porada na Artaedu - IX - Alendil - X - Past - XI - Aerillaron - XII - Intralbrua - XIII - Ať žije král - XIV - Staří známí, nové problémy - XV - Hledání Tary

XI. Dobrodružství - Aerillaron

Pozvánka na svatbu Miraniel a Hengista zoom
Pozvánka na svatbu Miraniel a Hengista
x - zavřít

PJ: Edhel
Úroveň: 6.
Od do: 1. Rašen 1999 - 14. Jařen 1999 T. V.
Mapy: Morinex, Aerillaron
Dodatky: Pozvánka na svatbu Miraniel a Hengista
Odkaz na perličky z dobrodružství

Poté, co družina svorně sprovodila ze světa nemrtvého Thingola a Edhel odjel k jeho pozůstalým, vydala se ještě kousek na sever do Moray Firthu, kde úspěšně naverbovala nového elfího druida Mavora. Toliko k obligátnímu doplnění družiny a času „mezi dobrodružstvími“, takže se můžeme pustit do toho, co si připravil PJ.

Ještě tamtéž zastihl družinu posel z Morinexu s pozvánkou na svatbu princezny Miraniel (sestry Andúneho Lauriel) a Hengista z Inwericku. Takovou slávu si samozřejmě nemohli nechat ujít, a tak se Lovci Veverek vydali na veselku Andúneho budoucích švagrových (a cestou sháněli svatební dary). Samozřejmě se ukázalo, že v tom je háček, a nebyli pozváni pro to, aby jedli a pili, co mohli, ale kvůli menšímu problému s draky…

Od starého krále Nearchuse se postavy dozvěděly, že pod Ptačími Zoby (Strnadanovým rodištěm) spí podle legendy otec všech draků, který se má s koncem jeho vlády probudit. Ostatní draci to samozřejmě cítí a zachtělo se jim oblíbené královstvíčko Lovců Veverek spálit, zadupat, sežrat a rozcupovat na malinké kousíčky. Je proto potřeba, aby se někdo – nejlépe družina udatných dobrodruhů – vydal do kouzelného království Aerillaron, které pluje kdesi v oblacích a odkud králové Morinexu přicházejí (a odcházejí se tam nechat pohřbít), najít kouzelnou ochranu proti drakům – protože ta stávající přestává fungovat.

Dostat se do Aerillaronu vůbec nebyl problém, a jak jistě tušíte, Lovci Veverek to pojali spíše jako okružní výlet po krásách, památkách a obyčejích této zajímavé země (shodou okolností je totiž jejich úkol na ta zajímavá místa zavedl). V temném hvozdu na severovýchodě země našli hrad bývalého krále Morinexu, Nothana, a po důkladném prohledání a několikerém zasypání knihami v něm našli i hledaný „recept“ na kouzelnou ochranu proti drakům. Získávání jednotlivých složek potřebných k jejímu vytvoření se zhostili s lehkostí a elegancí sobě vlastní; lov na mýtského Hiisova jestřába pojali jako soutěž v lukostřelbě, pro kytičku na nepřístupném skalisku uprostřed jezera si Samanta snadno doletěla a prohledávání hřbitova a starého chrámu pojali jako archeologický průzkum. Ve zdraví přežili i setkání s kelpií, Mavor měl čas zahrát si golf a Samanta se pokoušela proniknout do místních namlouvacích rituálů. Jediné, co příjemný pobyt na létajícím království zkazilo, byla nečekaná smrt Melian. Udatně zahynula v souboji s armádou veverek, aby svým přátelům poskytla čas k strategickému ústupu. Naštěstí na její místo nastoupila elfí chodkyně Silwaniel, kterou za družinou poslal Edhel a na Aerillaron přivedl Strnadan. Prý vyšplhali po fazolovém stonku.

Když si opatřili vše potřebné, vrátili se Lovci Veverek zpátky do Morinexu (stačilo jen na správném místě skočit přes okraj), kde už místní sváděli kruté boje s draky. Za pomoci dalších hrdinů v zemi se vyskytujících se jim samozřejmě podařilo se dostat do královského hradu, kde Mavor „uvařil“ ochranu proti drakům a společně se Samantou ji pak na nejvyšší věži spustili. Naštěstí fungovala a fungovala daleko lépe než moderní repelenty, takže všechny (zlé) draky s království vypudila a otec draků pod Ptačími Zoby spal dál a dalších pár generací spokojeně spát může.

Morinex sice byl vážně poničen, ale důvod k oslavám byl, a protože to byli Lovci Veverek, kdo celou zemi zachránil, stali se z nich místní hrdinové. Prý podle některých z nich pojmenovali i pár ulic, ale zatím jsme je nenašli. Samozřejmě, že se všichni během hraní bavili, ale PJ se pobavil nejvíc, když o pár let později spatřil světlo světa film Dračí doupě 2, který byl v podstatě o tom samém.

Ztráty a nálezy: Edhel družinu opět opustil, aby u všech pozůstalých zvěstoval Thingolovu smrt. Vzápětí se však přidal elfí druid Mavor Taureó. Během dobrodružství navíc Melian hrdinně padla v boji s veverkami a její míslo zastoupila elfí chodkyně Silwaniel.

Nahoru


96110