Kroniky

Lovci Veverek - Silvestry - Úsvitcony - Tangroby - Ostatní

Lovci Veverek

I - Bílý hrad - II - „Koule a bílý drak“ - III - Morinex - IV - Danghan - V - Prokletí - VI - Cornatol - VII - Cesta lesem - VIII - Dé Danannové - Porada na Artaedu - IX - Alendil - X - Past - XI - Aerillaron - XII - Intralbrua - XIII - Ať žije král - XIV - Staří známí, nové problémy - XV - Hledání Tary

XIII. Dobrodružství - Ať žije král

Morinex zoom
Morinex
x - zavřít

PJ: Thingol
Úroveň: 7.
Od do: 11. Leten 1999 - 27. Leten 1999 T. V.
Mapy: Morinex
Zápisky z dobrodružství v Edhelově deníku
Odkaz na perličky z dobrodružství

Lovci se opět stavili do hlavního města Morinexu, Nothanu, aby navštívili své známé a pozdravili nového krále a královnu. A zrovna přišli vhod. Králův „tajemník“ potřeboval pár nenápadných lidí na poněkud delikátní práci. Cosi shnilého je ve státě Morinexu a Lovci přišli vymačkat ten vřed se vším všudy. Podaří se jim to? Zatím si vedli dobře. Sledovali nastražené indicie, podivné vraždy skoro všude rozkryli a dokonce našli i tajnou buňku Adwerských špehů. Tajnou zprávu téhle buňky svému kontaktu na zámku v hymně od skladatele Syslije zajistili. Z ní se dozvěděli podivnou informaci, která jim mnoho neprozradila, nýbrž je spíše zmátla, ale jisté bylo, že se něco chystá a bude to brzy.

Jali se tedy prověřovat jistější stopy. Skrýš špehů z Adweru! Tu vyčistili i s prádelnou a naštěstí zbylo ještě dost krys na výslech. Výslechy odhalili strašlivou pravdu: Adwer usiluje o králův život! To přece slavní Lovci Veverek nemohli nechat jen tak. Zjistili kdy a kde se má ta vražda stát a v poslední vteřince jí zabránili. Vrah bohužel zemřel při stíhání, ale stále tu byl onen hradní kontakt Adweru, který jim mohl říct dostatek informací – jak ho ale najít? Ubohý pan Syslij. Netuše, že v jeho domě se skrývá banda zloduchů, stěžoval si na události ve městě, a jak to jeho komorná slyšela, na nic nečekala a nepříjemného svědka se zbavila. To ale neuniklo pozornosti našich slavných hrdinů. Vražednici dostihli (že to ale byla fuška!), vyslechli a po právu potrestali. Než zemřela na mučidlech stačila jim říct, kdo je její kontakt a jak dostává zprávy. Díky jí! Díky, jelikož lovci vykořenili (vyhubili, vydezinfikovali a vyprali) Adwerské zlo z Morinexkého dvora právě hlavně na základě výpovědi té nebohé vražedkyně.
Král byl zachráněn. Ať žije král!

Ztráty a nálezy: Po návratu do Morinexu se odpojil Mavor, aby se podíval do své domoviny v Adweru, a Andúne se k Lovcům Veverek opět přidal.

Nahoru


96110