Kroniky

Lovci Veverek - Silvestry - Úsvitcony - Tangroby - Ostatní

Lovci Veverek

I - Bílý hrad - II - „Koule a bílý drak“ - III - Morinex - IV - Danghan - V - Prokletí - VI - Cornatol - VII - Cesta lesem - VIII - Dé Danannové - Porada na Artaedu - IX - Alendil - X - Past - XI - Aerillaron - XII - Intralbrua - XIII - Ať žije král - XIV - Staří známí, nové problémy - XV - Hledání Tary

II. Dobrodružství - „Koule a bílý drak“

PJ: Thingol
Úroveň: 2.
Od do: 3. - 13. Rašen 1997 T. V.

Celé kouzlo tohoto dobrodružství spočívalo v nově použitých postupech a nově zkoušených věcech. Já osobně jsem poprvé zkusil boj s bílým drakem. Vůbec, když se to tak vezme kolem a kolem, toto dobrodružství bylo sloučení mnoha zápisků a poznámek z minulých inspirací. Již vám přesně nepovím, jak se ono dobrodružství do detailu odehrávalo, ale řekl bych že se určitě milý dobrodruhové setkali v hospodě. Následovalo jakési najmutí a pak jen průchod do podzemí a následné řešení, vraždění a plnění zadaných úkolů. Našli se zde nějaké obří krysy, nějaký ten skřet, jak se na řádné podzemí sluší, pěkně vysmátá voděnka se studnou, tedy studna s vodou. Poté nějaké rébusy stylu: Tři sochy. Ta říká to, ta ono a ta se plete a ta má pravdu a ta je naprosto na ho… honem vyhození. Pak nějaký ten obrovský kámen s vlastní vůlí jako nepodařený pyroforo – theurgo – čarodějnický pokus. Nějaká větší zvířátka jako jsou bílí draci tygři či nějaký ten nosorožec (viz. Lešná). No, vrátily se živí (jak kdo), zdraví (che, che) a naprosto v pohodě. (Blept).

Ztráty a nálezy: Bylo nalezeno mnoho nových členů družiny, mnozí z nich se ale během dobrodružství zase ztratili. Byli to elfí hraničářka Tia, která odešla patrně kvůli nevyhovující společnosti, a hobití zloděj Sity, jenž družinu opustil, aby spasil své zdraví a život (před naštvaným Strnadanem).

Nahoru


96110