Kroniky

Lovci Veverek - Silvestry - Úsvitcony - Tangroby - Ostatní

Lovci Veverek

I - Bílý hrad - II - „Koule a bílý drak“ - III - Morinex - IV - Danghan - V - Prokletí - VI - Cornatol - VII - Cesta lesem - VIII - Dé Danannové - Porada na Artaedu - IX - Alendil - X - Past - XI - Aerillaron - XII - Intralbrua - XIII - Ať žije král - XIV - Staří známí, nové problémy - XV - Hledání Tary

Porada na Artaedu

PJ: Edhel
Úroveň: 6.
Od do: 14. Sklizen - 1. Leten 1998 T. V.

Postavy po velmi dlouhé době konečně dorazily na hraničářský hrad Artaed, kam je Edhel pozval na jakousi poradu. Kvůli malému momentálnímu počtu hráčů a absolutním nezájmu o věc, se však dozvěděly jen pramálo informací. V podstatě jen chabou historii válek se sedmi Temnými mágy (v tomto vás prozatím odkazuji na sekci Svět), že Černý kámen byl naštěstí zničen, ale také že se prý Mornin (jiný název Temných mágů) brzy vrátí na Laisi jinak, a že je tedy potřeba co nejdříve najít hrob královny Diany a Dianino oko, aby mohli být poraženi. Jelikož ale nikdo netuší, kde se hrob elfí královny nachází, musí všichni pátrat naslepo, a aby si naši hrdinové nepřipadali méněcenní, dostali za úkol porozhlédnout se po něm na Alendilu, neboli „Východní zemi“, která se nalézá zhruba dva týdny plavby na východ od nejzazšího sutelionského přístavu. Jakmile si Lovci Veverek odbyli tyto oficiality, začali se věnovat vlastním záležitostem: někdo hledal kuchyni, někdo hospodu, Andúne se ve prospěch vědy vzdal Artimovy hole, kterou získal v minulém dobrodružství (a která jaksi přestala fungovat:), a našel někoho, koho opravdu nečekal. Mezi mnohým lidem hraničářským tady narazil na Lauriel (svou „starou“ lásku z dobrodružství v Morinexu), které se kupodivu vrátila paměť, a tak na nic nečekala, opustila tatíčka pana krále a dala se k hraničářům. Lovci Veverek je tedy ponechali svému osudu a po pár dnech vyrazili na východ vstříc novým dobrodružstvím na cizím kontinentu.

Ztráty a nálezy: Andúne se rozhodl zůstat na Artaedu a vynahradit Lauriel čas, po který mohli být spolu, prázdné místo v družině po něm zastoupil Edhel.

Nahoru


96110