Postavy

Lovci Veverek - Školní družina III - Školní družina II - Pondělní družina - Síně věčnosti

Lovci veverek

Družina - Strnadan - Mirathea - Arnold - Andúne - Thingol - Edhel - Mateřídouška - Samanta - Melian - Mavor - Silwaniel - Finderiel

Andúne - kletba ho vyrvala z tohoto světa

Andúne zoom
Andúne nakreslený vlastní rukou
x - zavřít Další

Rasa: Elf
Povolání: Mág
Věk: Neznámý
Datum narození: Nepověděl
Typická věta: Dřevo hoří.
Odměna za dopadení: 300 zlatých

Tak vy chcete vědět něco o mém mládí, dospívání a mých prvních krůčcích na dráze kouzelníka? Hm mluvím jako starý děda, ale dobře, dobře. O mých prvních letech vím vše jen z druhé ruky konkrétně od mých rodičů. V krátkosti: Poprvé jsem spatřil světlo světa v Ulisaru za západu Slunce, odtud Andune. Pokud nevíte, kde Ulisar je, tak vězte, že je to nádherné městečko z kamene a zlata. Není nijak zvlášť veliké, ale to dohání svým významem. Leží nedaleko trpasličích hor a právě trpaslíci a jejich um jsou zdrojem jeho bohatství. Otec byl poměrně schopný obchodník a navíc elf a má matka dcera jednoho z králových rádců. Ten však samozřejmě s jejich vztahem nesouhlasil, a proto má maminka utekla za otcem do Ulisaru. Zde jsme šťastně žili až do mých desíti let, pak však na naše hranice dolehla armáda nemrtvých a i otec musel na vojnu. Nevím, jestli v tom měl prsty můj děda, ale jestli ano, bude pykat. Jisté ale je, že otec se mnou tehdy mluvil naposledy a na bitevním poli nalezl svou smrt.
My jsme se museli přestěhovat zpátky do Askerimu k mému dědovi, který mě neměl příliš rád a velice rychle mě nechal zapsat do školy, aby se mě zbavil. Tam jsem se naučil jakž takž číst, psát a počítat. Starý kněz který nás učil mě doporučil na další studium, a tak jsem se octl za branami magické univerzity v Askerimu. Studiem jsem strávil necelé dva roky a mezitím mě dostihla zpráva, že maminka byla donucena vzít si šlechtice z dobrého rodu, jak říkával děda, pro mě to však byl cizí a nepříjemný člověk. Snad proto jsem chtěl opustit Askerim. Když se naskytla možnost pracovat jako učeň čaroděje Chivalryho v přístavním městě ani chvíli jsem neváhal. U něj jsem strávil další dva roky, ale nerozešli jsme se v dobrém. (Šlo o nějaký menší požár, který u něj nedopatřením vznikl.) Bez rozmyslu jsem se přidal k první lodi, která plula na východ, a zde jsem po mnoha peripetiích doputoval až do Morinexu a přidal se k partě stejných mladíků, kteří se zrovna chystali na jakýsi Bílý hrad.

Zúčastnil se dobrodružství: Bílý hrad, „Koule a bílý drak“, Morinex, Danghan, Prokletí, Cornatol, Cesta lesem, Dé Danannové, Porada na Artaedu, Past, Aerillaron, Ať žije král, Staří známí, nové problémy, Hledání Tary, Silvestr 2003, Úsvitcon 2007, Úsvitcon 2010
Další postavy: Salin var Drim - člověk čaroděj (Silvestr 2004), Tenedor člověk chodec (Silvestr 2008), Felix - člověk čaroděj (Silvestr 2010), Velký Alkazam - hobití čaroděj (Silvestr 2012), Erik Berengar - člověk čaroděj (Úsvitcon 2011), Magistr Theodoricus - člověk theurg (Úsvitcon 2013), Lanthar - člověk theurg (Školní družina II.), Gorazd - trpasličí theurg (Školní družina II.), Nahrim Rathlin - vrchovec theurg (Školní družina III.), Lares Přezka - trpasličí lupič (Školní družina III.), Rowen z Hory - člověk mág (Tangrob 2005), Yarwain - člověk mág (Tangrob 2006), Marten - barbar šermíř (Tangrob 2010), Rulík Brousek - hobit pyrofor (Tangrob Revival 2011), Velemir - elfí mág (Nad pekáčem lassaní II), Loutna - barbar bojovník (Nad pekáčem lassaní III, Tangrob Revival 2014, Rangrob Revival 2015), Měšek - člověk zloděj (Tangrob Revival 2016), Morho - půlork šampion (DnD Tangrob Revival 2016)
PJoval: Alendil, Intralbrua, Silvestr 2005, 2006, 2007, 2009, 2011 a 2014, Nad pekáčem lassaní

Další obrázky:

Andúne á la Comix ŠD III
Andúne á la Comix ŠD III
Andúne zoom
Andúne á la Comix ŠD III
Předchozí x - zavřít

96110