Postavy

Lovci Veverek - Školní družina III - Školní družina II - Pondělní družina - Síně věčnosti

Lovci veverek

Družina - Strnadan - Mirathea - Arnold - Andúne - Thingol - Edhel - Mateřídouška - Samanta - Melian - Mavor - Silwaniel - Finderiel

Mirathea

Mirathea zoom
Mirathea nakreslená vlastní rukou
x - zavřít Další

Rasa: Krollka
Povolání: Bojovnice
Věk: 22 let
Datum narození: neznámé, matka je negramotná a tudíž se nevyzná v kalendáři
Typická věta: Mají ve vesnici hřbitov?
Odměna za dopadení: 300 zlatých

Tato lítá bojovnice a přemožitelka veverek má zvláštní původ.
Kdysi dávno putoval Černým hvozdem kroll Artavasd, vracejíc se z další hrdinské výpravy, kde si nahrabal spoustu zlatých, aby je vzápětí propil v místní hospodě. V tomto pajzlu U Zlomené nohy se seznámil s nepříliš krásnou a nepříliš inteligentní krollkou Barbuchou, a jak se v hospodě obvykle stává, oba se zpili do němoty. Z této lásky na jednu noc měli oba příšernou kocovinu, Barbucha navíc malé krollátko, o jehož existenci neměl Artavasd ani ponětí, neboť se hned druhý den vydal o dům dál, do další hospody, za další ženskou, za dalším dobrodružstvím. Malá Mirathea vyrůstala pod bedlivým dohledem svého děda, krolla Archybalda, majitele hospody U Zlomené nohy. Po svých předcích zdědila ty nejlepší vlohy: po otci výtečné bojové schopnosti a obrovskou sílu, po dědovi lásku k alkoholu a hospodám vůbec, po matce nepřílišnou krásu a nepřílišnou inteligenci. Měla ty nejlepší předpoklady stát se hrdinou. S obrovským kyjem jednoho rána opustila rodný hvozd a šla dobýt (nebo dobít?) svět.
Za svůj život stihla navštívit spoustu hřbitovů, stihla vypít hektolitry rozličného alkoholu, pobít nejednoho kostlivce a nejednu veverku. Mezi její nejlepší přátele patří spolupitel hobit Strnadan Pelikánek z Ptačích zobů, intelektuálský elfí mág Andúne, barbar Arnold - její šálek čaje, melancholický elf Edhel a dědek Geralt.

Zúčastnila se dobrodružství: Bílý hrad, „Koule a bílý drak“, Morinex, Danghan, Prokletí, Cornatol, Dé Danannové, Porada na Artaedu, Alendil, Past, Ať žije král, Staří známí, nové problémy, Hledání Tary, Tangrob 2002 a 2010, Silvestr 2006 - 2008, 2013 a 2014, Úsvitcon 2008 a 2009
Další postavy: Hrabě Drákula (Silvestr 2004), Mirathea - lidská válečnice (Silvestr 2005), Alexa - krollka bojovnice (Silvestr 2009)
PJovala: Ne

Další obrázky:

Mirathea á la Comix ŠD III
Mirathea á la Comix ŠD III
Mirathea á la Comix ŠD III zoom
Mirathea á la Comix ŠD III
Předchozí x - zavřít

96110