Svět

Historie, mýty, pověsti - O zemích - O lidech a ostatní

O zemích

Úvod - Sutelion - Forelion - Irtilvead - Východ - Jih - Západ - Waelham - Ostatní


Na počátku byla naše představa o našem světě pro Dračí doupě celkem jasná a jednoduchá, avšak během mnoha let hraní nám svět rostl a roztahoval se a my zjišťovali, že ten kopec na obzoru asi není konec světa, ale že za ním je další kraj... Za krajem království... Království, které patří do velikého císařství, jež válčí s barbarskou zemí za mořem, která se snaží uniknout před vpádem nemrtvých z podzemních říší, jež jsou ovládány nekromantem, který přišel z... Znáte to. Ovšem i přesto, že už v něm (většinou) hráváme více než deset let, naše družiny se většinou pohybovaly po docela malém území a stále je v našem světě mnoho míst, o kterých ani PJové stále ještě netuší, co se v nich skrývá, a teprve se chystají, že je objeví. Zde uvedené údaje odpovídají době, v níž hrají Lovci Veverek, tedy rok 2001 T. V.

Pro jedoduché úvodní seznámení můžeme říci, že Sever známého světa zabírají tři velké lidské říše zmíněné v Historii - Sutelion, Foroleion a Irtilvead, které jsme my PJové občas považovali za středobod našeho světa, občas za vrchol civilizace a teď je spíš bereme jako dobrý výchozí bod pro další toulky.
Na Východě se rozprostírá oceán, v němž se nachází mnoho zajímavých ostrovů a mimo jiné i kontinent Alendil, který Lovci Veverek navštívili.
Na Západ (od Foroleionu a Irtilveadu) se nejprve nachází Divočina, na pobřeží západního oceánu si elfové vystavěli své přístavy a honosná města, kolem kterých jsme nedávno objevili i několik dalších království.
Směrem na Jih od Irtilveadu se nenachází žádná velká civilizace, jen barbarské pláně, které hráči navštívili během Silvestra 2009, pár nevýznamných městských států a za horami temné a horké jižní země, kde se ve Druhém věku usídlilo sedmn temných mágů a vedli odtud válku proti severním zemím.
Waelham je město na východním pobřeží, do nějž se vydaly družiny během Silvestra 2013. Vlastní stránku dostalo proto, že je již teď o něm máme mnoho informací a předpokládáme, že s dalšími Silvestry bude těchto informací přibývat.
A pak tu jsou samozřejmě ty Ostatní části světa, kde se možná dočtete něco o jedné zemi v úplně jiném světě, kam se podívala družina ze Silvestra 2004, něco o nějakých těch zaniklých říších a tak dále.


96110